Güncel

COVİD19 DENETİMLERİ VE İLÇE TARIMDAN ÜRETİCİLERE KURU FASULYE TOHUMU

Gökçeada’da pandemiye karşı uyarı ve önlemler aralıksız devam ederken tarımsal üretimde unutulmuyor. İlçe Tarım aracılığıyla üreticilere kuru fasulye tohumu dağıtımları yapıldı.

Gökçeada COVİD19 mücadelesinde hız kesmiyor. Kolluk güçlerinin uyarı ve ikaz anonsları sürekli devam ederken gıda satış ve üretim noktaları da aralıksız denetlenerek kurallara uyum konusunda taviz verilmiyor.

Gökçeada’nın Sesi olarak bu hafta yapılan gıda satış noktalarının (bakkal, market, fırın ve büfe) olağan denetimlerini izledik ve görüntüledik. Gökçeada İlçe Tarım görevlilerinin merkezde emniyet ve zabıta, köylerde jandarma ile işbirliği içinde denetim yaparak COVİD19 mücadelesini taviz vermeden devam ettiklerini fark ettik.

Gökçeada İlçe Tarım görevlilerinin gıda satış noktalarının denetiminde küçük- büyük, merkez-köy ayırımı yapmadan her noktada hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyumu denetledikleri uygulama takdiri fazlasıyla hak ediyor. Kurallara uygun hareket eden işyeri sahip ve çalışanları da teşekkür ve takdiri hak ediyor.

Gökçeada İlçe Tarım rutin işlerinin yanı sıra gerçekleştirdiği denetleme işlemleri dışında da üreticilerin yanında olmaya devam ediyor. Ülke genelinde yapılan üretim planlamasında adamızda desteklenecek ürün olarak belirlenen kuru fasulye tohumlarının dağıtımı bu gün gerçekleştirildi.

Başvuruları daha önce alınan üreticilere tohumları bu gün köylerinde ve tarlalarında teslim edildi. Tohumlarını teslim alan üreticilere süreçte yaşanacak her türlü sıkıntı için destek olunacağı mesajı da verilerek COVİD19 sonrası sürecin olumlu ve sağlıklı olması için üretimin önemine vurgu yapıldı.

YAŞADIĞIMIZ SIKINTILI GÜNLERDE YAPTIKLARI ÇALIŞMALAR İLE BİZE GÜVEN VE UMUT AŞILAYAN TÜM GÖREVLİLERE SONSUZ TEŞEKKÜRLER.

Total Page Visits: 529 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir