Güncel

COVİD19 SÜRECİNDE GÖKÇEADA MEM VE UZAKTAN EĞİTİM

Okula giden çocuğu olanların yakından tanık olduğu öğretmenlerimizin sürece yaptıkları katkıları haber yaparak tüm Gökçeadalıların fark etmesi amacı ile Gökçeada MEM’in (Milli Eğitim Müdürlüğü) COVİD19 sürecinde yaptığı çalışmalara Gökçeada’nın Sesi olarak yakından baktık.

Sürecin başladığı 11 Mart tarihi ile beraber başta çocuklarımız olmak üzere bizler için yoğun mesai harcayan sağlıkçılarımız ile beraber öğretmenlerimiz ve idarecilerimizin yaptıklarının tamamını sizlere aktarmak çok kolay olmayacak bizim için.

Eğitime verilen kısa aradan sonra başlayan uzaktan eğitim için gerekli örgütlenmeyi hemen gerçekleştiren Gökçeada MEM camiası bununla yetinmeyerek sürece katkı sunmak için 24 saat görev yapabileceklerini tüm Gökçeadalılara fark ettirdi.

Uzaktan eğitim ile ilgili yapılanlara geçmeden önce kısaca Gökçeada MEM’in COVİD19 sürecine katkılarından bahsedelim.

Süreç başlar başlamaz maske ihtiyacının dışarıya ihtiyaç duyulmadan karşılanabilmesi için Gökçeada Kaymakamlığının direktifi ve katkıları ile Gökçeada HEM (Halk Eğitim Merkezi) maske üretmek için kolları sıvadı. Makine ve hammadde yetersizliği bahane edilmeden işe başlandı. Sorunu fark eden duyarlı Gökçeadalıların hediye ettikleri dikiş makineleri ile üretim gücünün artması üzerine Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU’nun 60.000 maske üretimine yetecek hammadde sağlaması ile günlük maske üretim sayısını binli rakamlara çıkarınca adamızda maske sorun olmaktan çıktı.

Maske sorununun çözümlenmesi sürecinde gerçekleşen değerli bir organize de siperlik üretimi için yapılanlar. Gökçeada Özel Rum Lisesi, Gökçeada Ortaokulu ve Gökçeada İlçe Halk Kütüphanesinde bulunan 3 boyutlu yazıcılar bir araya getirilerek siperlik üretimi için start verildi. Öğretmenlerimizin mesai kavramını unutması bu yazıcıların 24 saat siperlik üretmesi anlamına geliyordu. Gelinen noktada adamızdaki tüm kurum ve kuruluşların siperlik ihtiyacı karşılanır noktaya gelindi.

65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan Gökçeadalılar VEFA Destek Grubunun çalışmalarını yakından bilirler. VEFA Destek Grubunun her yere yetişebilmesinin ardından görevlilerin 24 saat mesai kavramını unutmalarının yanı sıra çalışmalarda gönüllü olarak görev yapan farklı kurum çalışanları ile birlikte öğretmenlerimizin desteğini fark ettiniz mi?

Gökçeada merkez dışında kalan 4 okulunda görev yapan öğretmen ve idarecilerimizin yaptıklarından bahsetmeden geçmek haksızlık olur. Bu duruma en güzel örnek Özel Rum Lisesi Müdürümüzün yaptıkları. Gökçeada meydanında muhakkak rast gelmişsinizdir kendisine alış veriş torbalarını arabasının bagajına koyarken. VEFA Destek Grubunun Tepeköy Temsilcisi olarak neredeyse tüm Tepeköy’lülerin alış veriş ihtiyacını karşılıyor COVİD19 sürecinde.

Gökçeada İlçe Milli Eğitim Müdürü Canip KÜÇÜKOĞLU ve Şube Müdür Vekili Türker OLGUNLAR’a rast gelmişsinizdir bir öğrenci ziyaretinde ya da maske veya siperlik dağıtımında. Gün boyu olmaları gereken her yerde bulundukları gibi makamlarına geldiklerinde de boş durmayarak telefona sarılıp gerek öğrencilerine gerekse 65 yaş üstü sokağa çıkamayan Gökçeadalılara moral ve motivasyon desteği verdiklerine Gökçeada’nın Sesi olarak biz çok kez tanıklık ettik.

Gökçeada MTAL mutfağında hazırlanan yemeklerin sağlık çalışanlarımıza ve VEFA Destek Grubunda görev alanlara ulaştırılması da göz ardı etmememiz gereken bir olgu.

Uzaktan Eğitim sürecinin en başında gerekli görev dağılımını yaparak öğrencilerimizin süreci en olumlu şekilde yaşanmasını sağlayan Gökçeada MEM ve okul idarecilerimiz sürece en olumlu katkıyı fazlasıyla sunuyor.

Yaşanan süreçte sınıf öğretmenlerimiz çocuklarımızla her yolu deneyerek iletişimde. Çocuklarımız tatili değil eğitimi yaşıyorlar bir kaç istisna dışında.

Elimizde olanak olsa da tüm öğretmen ve öğrencilerimizin süreci nasıl olumlu değerlendirdiklerini sizlere aktarabilsek. Ulaşabildiklerimizi sizlerle paylaşıyor ve ulaşamadıklarımızın da farklı olmadığını bilmenizi istiyoruz. Burhanettin Kurt Anaokulu öğrencisi miniklerimizin öğretmenleri ile iletişimlerini şimdilik fotoğraflar ile aktarıyoruz. Videolarına teknolojimiz yeterse ayrıca sizlerle paylaşacağız. Cumhuriyet İlkokuluna giden çocuklarımızın sevimli halleri ile eğlenceli dakikalar…

GELECEĞİMİZİ OLUŞTURAN ÇOCUKLARIMIZI EMANET ETTİĞİMİZ MİLLİ EĞİTİM CAMİAMIZIN TÜM ÇALIŞANLARINA VE BU SÜRECE OLUMLU KATKI SUNAN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜR

Total Page Visits: 681 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: