Güncel

ÇTSO SEÇİMLERİ TAMAMLANDI

Geçtiğimiz günlerde 2 ayrı listenin yarışarak 54 meclis üyesini ve 21 meslek komitesinde üyelerin seçildiği ÇTSO seçimlerinin ikinci ayağı da (Meclis Başkanlığı, Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve üst kurul delegeleri) gerçekleştirilerek seçim süreci tamamlandı.

Meclis üyelikleri ve meslek komiteleri seçiminde yarışan ama büyük bir farkla kaybeden “Mavi Liste” seçimden çekilince seçimlere tek liste ile gidildi.

Selçuk SEMİZOĞLU’nun Yönetim Kurulu Başkanı olarak listeler 54 kişilik Meclis Üyelerinin onayına sunuldu.

Seçimlerde ilk olarak Meclis Başkanlığı, yardımcıları ve katip üye seçimi gerçekleştirildi.

Kullanılan oylarla Osman OKYAY Meclis Başkanı olarak seçilirken Şerif MUTLU ve İbrahim Armağan AYDEĞER yardımcılıklara ve Saniye Efekler ELMAS da katip üyeliğe seçildi.

Saat 17:00 de tamamlanan oy kullanımı sonrası sandıklar açıldı ve sonuçlar açıklandı.

Açıklanan sonuçlara göre Disiplin Kuruluna seçilenler isimler şu şekilde oluştu. İbrahim ŞAHİNKAYA, Kadir ALAYLI, Kanber KOÇ, Metin TUNÇ, Serhat SOYDAN ve Tuncay ÖNOL.

Açıklanan sonuçlarda üst kurul (TOBB Genel Kurul) delegeleri de şu isimlerden oluştu. Ali DENİZ, Hakan Doğan KAYALI, Hüsnü Agah AYHAN ve Recep YILMAZ asil üye olarak, Ali KARAMAN, Yasin BAŞARAN, Birol ÜRKEN ve Kerem ÖZER de yedek üye olarak seçildi.

Son olarak açıklanan isimler Selçuk SEMİZOĞLU başkanlığında oluşan yönetim kurulu isimleri oldu. Aday listesinde (tek liste) yer alan isimler 54 kişilik mecliste 46 ile 52 arasında oy alarak firesiz seçildi.

Sayımlar sürerken Meclis Başkanı seçilen Osman OKYAY ve sonuçlar açıklandıktan sonra Selçuk SEMİZOĞLU’nun açıklamalarını videomuzda izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER…

Selçuk SEMİZOĞLU, tüm emeği geçenlere teşekkür ederken basından gelen bir soru üzerine altı çizilecek açıklamalar yaptı.

SEMİZOĞLU seçimin bittiğini ve seçim sürecinde yaşananların geride kaldığını ve seçim devam ederken de çalışmalarına ara vermediğini belirtirken, ortaya çıkan seçim sonuçları odamızı ve dolayısıyla Çanakkale’yi siyasi istiladan arındırmış oldu sözü ile STK’lar ile siyasetin arasında olması gereken ilişkiye dikkat çekti.

ÇTSO seçim sonuçlarının tüm Çanakkale’ye hayırlı olmasını diler, Selçuk Başkan başta olmak üzere yönetimde görev alan tüm tacir ve tüccarlara BAŞARILAR dilerken denetim kurulunda ilçemizden yer alan Kadir ALAYLI’yı TEBRİK EDERİZ.

465250cookie-checkÇTSO SEÇİMLERİ TAMAMLANDI
Total Page Visits: 413 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir