Güncel

CUMHURİYET BAYRAMININ COŞKUSU GÖKÇEADA’DA GÜN BOYU YAŞANDI

En büyük bayramımız olan Cumhuriyet Bayramı coşkusu Gökçeada’da gün boyu gerçekleştirilen farklı etkinliklerle tavan yaptı.

Sabah 09:30 da Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN’ın tebrikleri kabulü ile başlayan kutlamalar akşam saatlerinde gerçekleştirilen “Fener Alayı” ile sonlandırıldı.

Tebriklerin kabulü, resmi tören geçişi, Gökçeada Belediyesinin çocuklara sürpriz etkinliği, futbol maçı ve fener alayı etkinliklerinde izlediğimiz coşku görüntülerini siz değerli okuyucularımıza aktarabilmek için gün boyu koştururken yorulsak da, Gökçeadalıların coşkusunun bize verdiği enerji ile çalıştık. Günümüzü yorgun ama mutlu bitirerek bilgisayarımızın başına oturduk görüntülerimizi sizlerle paylaşmak için.

Gün boyu yaşadıklarımızı ve gördüklerimizi sizlere uzun uzun anlatmak yerine etkinlikler hakkında kısa bilgiler vererek sizleri görüntülerle baş başa bırakmak niyetimiz.

Sabah erken saatlerde makamına geçen Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN kendisini ziyaret eden kurum amirleri ve STK temsilcilerinin bayram tebriklerini kabul etti.

Saat 10:30 olduğunda beraberinde Gökçeada Garnizon Komutanı Dnz. Yrb. Selim KAHVECİ ve Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN ile birlikte tören alanına geçen Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN araç üzerinden alanda bir araya gelen Gökçeadalıların bayramını kutladı.

Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması, Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN tarafından yapılan günün anlam ve önemini anlatan konuşması ve tören geçişini anlatmak yerine video olarak hazırladık. İYİ İZLEMELER.

Resmi törenin sona ermesinden sonra sıra Gökçeada Belediyesinin çocuklarımız için hazırladığı sürprizlerle dolu etkinliğe gelmişti.

Saat 14:00 de başlayacak etkinlik için Atatürk Anıtının önü çocuklarla ve velileri ile dolmuştu. Alana etkinlikte görev alan belediye çalışanlarının ve palyaçoların ellerinde balonlarla birlikte girmesi toplanan kalabalığın coşmasına yetti. Etkinlik boyunca yüzünü boyatan, resim yapan, dans eden çocuklarımızın (ve velilerimizin) coşkusunu anlatmaya kelimelerimizin yetersiz kalacağı düşüncesiyle sizleri hazırladığımız video ile baş başa bırakıyoruz. İYİ İZLEMELER.

Bu etkinlikte sona ermiş ama bayram coşkusunu yaşamak daha bitmemişti. Atatürk’ün “Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur” sözü unutulmamış kutlama etkinliklerine bir de futbol maçı eklenmişti.

Bir gün önce yaptığı hazırlık maçının yorgunluğunu hala atamamış olan “Gökçeada Master” futbol takımımız, aralarında Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN’ında bulunduğu Gökçeadalıların oluşturduğu takımla Gökçeada Şehir Stadında bir maç gerçekleştirerek bayram coşkusunu pekiştirdiler.

Yorgun olan “Gökçeada Master” oyuncuları 3-1 yenilmekten kurtulamasa da böylesine anlamlı bir günde maç oynamanın keyfi ile gün boyu yaşanan coşkuya ortak olmanın mutluluğunu yaşadılar.

Maçın sona ermişti ama bizim işimiz daha bitmemişti. ADD Gökçeada Şubesi ve CHP Gökçeada İlçe Örgütü tarafından sosyal medyada duyurusu yapılan “Fener Alayı” etkinliğinin başlamasına az bir zaman kalmıştı. Rüzgarlı ve soğuk havaya rağmen ellerinde meşaleler ve ADD Gökçeada Şubesi tarafından hazırlanmış (1 gün önce meydanda sergilenen) az bilinen ATATÜRK fotoğrafları ile Gökçeadalılar yürüyüşe hazırdı.

Earth Market önünde başlayıp, Cumhuriyet Meydanında biten yürüyüşü anlatmak yerine coşkuya tanık olmanız için video hazırladık. İYİ İZLEMELER.

Yaklaşık 12 saat süren etkinlikleri yetişebildiğimiz ölçüde takip ederek videolar hariç 300 e yakın fotoğraf ile sizler için görüntüledik. Gökçeada’da gün boyu yaşanan coşkunun fotoğraflarını haberin sonunda oluşturduğumuz galeride görebilirsiniz.

CUMHURİYETİMİZİN 98. YILI KUTLU OLSUN.

EN BÜYÜK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.

YAŞASIN CUMHURİYET. YAŞASIN CUMHURİYETİ BİZE ARMAĞAN EDEN ATATÜRK.

Total Page Visits: 973 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir