GüncelYazarlar

D A Y A N I Ş M A

Bir topluluğu oluşturanların duygu, düşünce ve ortak çıkarlarda birbirlerine karşılıklı bağlanmasına dayanışma deniyor. Dayanışma birlik ve beraberliği güçlendirir.
           

İnsanlık dayanışmanın ürünüdür. Tek başına doğa karşısında kaybedeceği hayatını dayanışma ile korumuştur. Maalesef insanlar arası dayanışma kadar doğa ve çevre ile dayanışamadık. Dayanışma her şeyin bir bütün olduğunun farkına varmak ve bütün için hareket etmektir. İçinde yaşadığımız doğaya sahip çıkmaz isek, dayanışma olmaz ise bizde var olamayız.Dayanışmayı bir gösteri oyununa dönüştürmeyelim. Bir fasit dairenin içine toplanıp bir iletişim ve gösteriden ibaret bir dayanışma yerine, bizler tam da hayatın, doğanın ve insan içinde, onların iradesiyle ve inisiyatifiyle yeni bir dayanışma zemini kurmak için mücadele etmeliyiz.
           

Ben yönetilmek istemiyorum diyerek toplumu, dayanışmayı pasifize ederek bir şey başarılamaz. Kazanım sağlayabilmek için örgütlü ve örgütlülüğün temsiliyeti gereklidir.
            Tüm adalıların dayanışma içinde, diyalog içinde hareket etmesine ihtiyaç vardır. Bu adamızın ve genelinde ülkemizin sorunudur, çıkarıdır. Yıldızkoy gibi kamusal bir alanın korunması, direnen mücadele eden hukuksal mücadele de verecek olan ”ADA DAYANIŞMASI” nın görevidir.
           

Adamızın gelecek nesilleri için verilen mücadele yerine, kendi küçük rant çıkarlarını ortaya koyan pazarlıkçı anlayışların yanında bizlerin yeri yoktur. Ada dayanışmasında irade varsa ortak akılla yol da vardır. Bu yolu mutlaka birlikte bulacağız.
           

Konuşup söz verene değil, sözünü tutup, söylediğini yapana güvenelim. Yazımızı şair Birhan Keskin’in Kargo şiirinden alıntıyla bitirelim. ”Buraya, bir inanç bir inat koydum. Tut ki unuttun,tekrar bak, o inat neyse sen o sun.”
           

Tüm okurlarımın ve Gökçeadalıların yeni yılını en içten dileklerim ve dayanışma ile kutlarım.
           

Esen kalın…Memleket güzel. Bu memleket bizim

Total Page Visits: 614 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir