Güncel

DAKİKALAR İÇİNDE TOPRAK ANALİZİ

Gökçeada İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından Gökçeadalı üreticilerin hizmetine sunulan modern aletle dakikalar içinde toprak analizi yapılabiliyor.

Üreticiler, üretim yaptıkları toprağı ne kadar iyi tanırlarsa üründeki verim o kadar artar mottosunu temel alan Gökçeada İlçe Tarım Müdürlüğü toprağını ekmeden önce tanımak için başvuran üreticilerin toprak analizlerini dakikalar içinde sonuçlandırarak bilgilendiriyor.

İnanması zor gelen bu işlemi yerinde test ederek siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmek amacı ile Gökçeada İlçe Tarım Müdürlüğünü ziyaret ettik ve bilgi istedik.

Gökçeada İlçe Tarım Müdürümüz Hacı Ömer ŞAHİN ve müdürlükte görevli yetkililer bizi güleryüzle karşıladılar. Biz bilgi almayı umarken 10 dakikamız olup olmadığı soruldu. Yeterli zamanımız olduğu anlaşılınca kamerayı aç ve kayda başla dediler.

5-6 dakikalık bir çekimden sonra benim soracağım soru kalmamıştı. Kısa süreli videomuzda har şey ortada. Sizde izleyerek dakikalar içinde toptak analizinin nasıl yapıldığını ve sonucunu görebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

Toprağınızı analiz ettirerek kullanacağınız gübre türünden miktarına ya da üretim sürecinde dikkat etmeniz gereken ayrıntılara kadar bilgi almak istiyorsanız Gökçeada İlçe Tarım Müdürlüğünde görevli arkadaşlar sizleri bekliyor.

DOĞANIN UYANMAYA BAŞLADIĞI GÜZEL BAHAR AYLARINDA TÜM ÜRETİCİLERE KOLAY GELSİN..

497970cookie-checkDAKİKALAR İÇİNDE TOPRAK ANALİZİ
Total Page Visits: 1170 - Today Page Visits: 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir