Güncel

DEDESİNİN İZİNDE

Bugün şehitler Cami Taziye Evinde verilen iftar yemeğine sponsor olan isim bizleri yıllar önce yapılan hayırlı bir işi ve bunu yapan isimi hatırlamamıza neden oldu.

Tüm ülkemizde olduğu gibi adamızda da bugün olduğu gibi tarihimizde de bir çok hayırsever isim olduğunu hepimiz biliyoruz.

Yaptığı bir çok hayır ve yardımlar yanında suya ihtiyacı olanların (insanlar ve hayvanlar) yararlanması için bir çeşme yaptıran Cafer VAROL’un yaptırdığı çeşme (Cafer Çeşmesi Mevkiinde) bulunduğu bölgeye adını vermiş. Yapıldığı zaman diliminde dağ başı sayılacak bölgeyi anlatmak için insanlar “Cafer Çeşmesi” demeye başlayınca bölge tapu kayıtlarında da “Cafer Çeşmesi Mevkii” olarak işlenmeye başlanmış. Bugün merkeze yakın bir bölge olan Cafer Çeşmesi mevki, çeşme etrafında yer alan geniş bir bölgeyi anlatıyor.

Hepinizin aklına verilen iftar ile Cafer VAROL’un ilgisi nedir sorusu geldiğini biliyorum. Bugün verilen iftar yemeğinin sponsoru Cafer VAROL’un torunu. Adamız esnaflarından Mutlu TAŞÖZ. Cafer VAROL’un çocukları ve torunlarını adamızda tanımayan çok azdır. Hepsinin yardımseverliği tüm adalılar tarafından biliniyor. Başta Cafer Bey olmak üzere HEPSİNDEN ALLAH RAZI OLSUN.

 Ekonomik olarak zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde yaptıkları her hayır işi için TÜM YARDIMSEVERLERİN YARDIMLARINI ALLAH KABUL ETSİN.

Total Page Visits: 781 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir