DELEGE SEÇİMLERİ KÖYLERDE DEVAM EDİYOR

Merkezde bulunan mahallelerin delege seçimlerini cuma ve cumartesi günü tamamlayan Gökçeada CHP, pazar günü eşit oy çıktığı için tekrarlanacak olan Yeni Bademli ile ortak aday çıkarılan Bademli ve Kaleköy delegelerini belirledi.

Bademli Köyünde ortak aday Hasan Hüseyin KARA, Kaleköy’de ortak aday Cemal TANIŞ delege olarak belirlendi.

Pazartesi günü verilen aradan sonra bu gün Eşelek Köyü hariç diğer köylerin delege seçimleri gerçekleştirildi.

Uğurlu köyünde yapılan seçimde seçilecek 4 delege için beyaz ve mavi pusulalarda 2 isim ortak olarak yer aldı. Veli DEMİRPOLAT ve Mehmet ÇETİNARSLAN’ın her iki listede de yer aldığı seçimlerde 15 üyeden 10 tanesi oy kullandı. açılan sandıktan beyaz liste 6-4 önde çıktı.

daha sonra Şirinköy’e geçilerek bekleyen partililerle seçim gerçekleştirildi. 10 üyeden 6 üyenin oy kullandığı seçimde 1 delege belirlendi. İsmi her 2 listede de yer alan Ahmet KONYALI’ya 4 oy mavi listeden, 2 oyda beyaz listeden çıktı.

Son olarak gidilen Dereköy’de de 1 delege için seçim yapıldı. 8 üyeden 6’sının oy kullandığı seçimde yine ortak aday vardı. Ortak aday Mehmet MARAŞOĞLU 3 oy beyaz listeden, 3 oyda mavi listeden alarak delege seçildi.

Üye bulunmayan Tepeköy ve tek üyesine ulaşılamayan Zeytinliköy’de seçim yapılamadı. Bu köylere delege olarak ilçe yönetimi tarafından atama yapılacağı açıklandı.

Seçim yapılmayan tek köy olan Eşelek köyünde yarın yapılacak seçim ve tekrarlanacak Yeni Bademli Köyünde belirlenecek tarihte yapılacak seçim ile delege seçimleri tamamlanacak.

Şu ana kadar yapılan seçimlerde 43 delege ve atanacak 2 köy ile 45 delege belirlendi. Seçilen delegelere bakıldığında mavi liste önde görünse de aradaki fark ortak yazılan delege sayısından daha az. Seçilen 43 delegeden 15 delegenin her iki listede yer alıyor olması aralık ayında yapılacak kongre için yorum yapmayı zorlaştırıyor.

Yarın yapılacak seçimlerle tamamlanacak delege seçimlerinin ortaya çıkardığı tablo kongrede aday olacakların çalışmalarını daha da yoğunlaştırılması gerektiğini gösteriyor.

ADAYLARA ŞİMDİDEN BAŞARILAR DİLERKEN SONUÇLARIN GÖKÇEADA İÇİN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ.

Total Page Visits: 341 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: