DEMİRTAŞ, KAFTANCIOĞLU, İMAMOĞLU VE SADAT

Türkiye de siyasi hava iyice ısınmaya başladı. Kasım ayında erken seçim konuşulmaya başlandı, ekonomi için sıcak para bulunabilirse. En geç zamanında yani 2023 Haziran’ın da seçim sandığı halkın önüne gelecektir. AKP’nin yapmak istediği yol temizliğidir, pürüzlerin giderilmesidir.
           

Beş yıldır Edirne Cezaevinde tutulan HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş kamuoyuna ilettiği mektupta ”Karşımızda ki zorbalığın elinde tuttuğu ve çılgınca kullanmaktan çekinmediği gücün yarattığı tehdidin farkındayım” diyerek ”Ülkemizin içinde bulunduğu kaos ve sürüklendiği çöküşten çıkışın biricik yolu farklılıklarımızla birlikte, ortak akılla hareket etmektir” diyor. Önemseyelim.
           

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na kimliği saklanan bir muhbirin şikayetiyle yargı yoluyla siyaset mühendisliği yapılmaya çalışılıyor. Gelecek ay başında ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu aleyhine açılmış olan davanın sonuçlanması bekleniyor. Amaç hem Kaftancıoğlu hem de İmamoğlu’nu siyasi yasaklı hale getirip Erdoğan’ın önünü temizlemek amacı ile yargı yoluyla siyaset yöntemi kullanılmak istenmektedir. Türkiye nüfusunun var olan seçmeninin beşte biri İstanbul’da yaşadığına göre demek ki seçimlere İstanbul damga vuracak. ”İstanbul’u alan Türkiye’yi alır” kuralı Erdoğan’ın aklından hiçbir zaman çıkmadığı için Kaftancıoğlu ve İmamoğlu üzerinden ince hesaplar yapmak istemektedir.
           

Gelelim CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kapısının önüne kadar giderek paramiliter bir kuruluş olduğunu söylediği ve ‘Terörist yetiştirmekle’ suçladığı SADAT’a. 28 Şubat 2012 tarihinde İslamcı siyasete yakınlığı ile bilinen Adnan Tanrıverdi tarafından kuruldu. SADAT, gayri nizami harp teşkilatlanması ve bu teşkilatın unsurlarının pusu, baskın, yol kapaması, tahrip, sabotaj ve kurtarma-kaçırma harekatı ile bu harekata karşı koyma faaliyetlerinin eğitimini vermektedir. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 2018 yılında bir açıklama yapmış, Tokat ve Konya da ki silahlı eğitim kamplarından söz ederek SADAT’a dikkat çekmiştir.
           

Demirtaş-Kaftancıoğlu- İmamoğlu ve SADAT’ı iyi irdelersek önümüze er veya geç gelecek olan, seçimleri daha iyi değerlendirmek fırsatı verir. AKP’nin yapmak istediği yol temizliğini daha iyi anlarız.
           

Esen kalın…Memleket güzel…”Bu Memleket bizim”.

Total Page Visits: 50 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: