DEMOKRASİMİZ İÇİN BİRLİK BERABERLİK

FETÖ Terör Örgütünün yapmaya çalıştığı ancak demokrasi güçlerinin karşı çıkması nedeniyle başarısızlığa uğratılan kalkışmanın 4. yılı tüm yurtta olduğu gibi Gökçeada’da da bulunan Fener Rum Patriği Bartholomeos’unda katıldığı bir törenle birlik ve beraberlik içinde kutlandı.

Kutlama için protokolün ve Gökçeadalıların saat 21:00 olmadan meydanda yerlerini aldığı etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Sinevizyon aracılığıyla konuşma yapan Cumhurbaşkanının konuşması hep birlikte dinlenerek programa geçildi.

Etkinlik boyunca Gökçeada Kızılay Şubesi ve Sosyal Dayanışma Vakfı tarafından dağıtılan ikramlar katılımcılara sunuldu.

İlçemizde müftülüğünde görevli din adamlarımız tarafından gerçekleştirilen kuran tilaveti ve dualar ile devam eden program 15 Temmuz Gazisi Murat KAYGUSUZ’un konuşması ile devam etti.

Gazi Murat KAYGUSUZ’dan sonra kürsüye gelen Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU günün önem ve anlamını belirten konuşması ile katılımcılara seslendi.

Öğrencilerin okuduğu şiirler ile devam eden programda Şehit Ömer HALİSDEMİR için yazılan 30 Kuş (şehidimizin 30 kurşun ile vurulmasına ithaf-en) şiiri tüm katılımcıları duygulandırdı.

Ziyaret amacı ile 2 gün önce adamıza gelen Fener Rum Patriği BARTHOLOMEOS’da program için meydanda yerini aldı. Bu görüntü yaşamımızda farklılıklar olsa da demokrasiye olan inancın aynı olduğunun ve birlik ve beraberliğin demokrasi için elzem olduğuna yönelik güzel bir işaret olarak hafızalarımızda yerini aldı.

Gece saat 00:13’de okunan sela ile katılımcıların dağıldığı program demokrasi için bir arada olma gerekliliği duygusunu tüm Gökçeadalılara tekrar yaşattı.

BİRLİK VE BERABERLİK RUHU İLE SAHİP ÇIKTIĞIMIZ DEMOKRASİMİZ İÇİN BEDEL ÖDEYEN HERKESE SONSUZ SELAMLAR…

Total Page Visits: 581 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: