Güncel

DENETİMLER ARTINCA MASKELER CEPTEN ÇIKTI

Ülke genelinde istenilen seciyeye geriletilemeyen COVİD19 vaka sayıları için alınan maske takma zorunluluğu kapsamında adamızda da uyarı ve denetimler arttı.

Gökçeada’da bugün periyodik olarak yapılan gıda denetimlerinin yanı sıra maske için de denetimlere hız verildi.

Çanakkale İl Tarım Müdürlüğü tarafından görevlendirilen 4 resmi kontrol görevlisi 2 ayrı ekip olarak gıda satışı yapan iş yerlerinin denetimi için adamızda denetimler yaptı. Bu gün gidilemeyen ve eksikleri nedeniyle süre verilen iş yerleri için denetimler aralıksız sürecek.

Gıda satışı yapan iş yerleri denetimleri sürerken 4 günden bu yana uyarıların aralıksız devam ettiği maske takma zorunluluğu için kurulan ekipler bu gün görev başı yaptı. Bu gün yapılan denetimlerde vatandaşların yanlarında maske taşısa da doğru kullanım konusunda eksikliklerin olduğu gözlemlendi.

Kurallara uyum konusunda genelde güzel görüntüler bulunsa da istisnalar da az değildi. Bazı vatandaşların küçük çocuklarını korumak için sergiledikleri çaba sevimli görüntüler ortaya çıkmasına neden olsa da keşke hepimiz aynı duyarlıkta olsak dedirten görüntüler de az değildi.

Denetim ekiplerini gören vatandaşların çenelerinde, kollarında, ceplerinde ve arabalarında bulunan maskelerini acele ile taktıkları gözlendi.

900 TL cezası bulunan maske takmama ya da doğru takmama konusunda denetim ekiplerinin ilk gün olması nedeniyle toleranslı davrandıkları gözlenirken yetkililerden alınan bilgilere göre devam edecek denetimlerde artık toleranslı davranılmayacak.

CEZAYA MARUZ KALMAMAK İÇİN TÜM VATANDAŞLARIMIZIN DAHA DUYARLI OLMALARI TEMENNİSİYLE..

176800cookie-checkDENETİMLER ARTINCA MASKELER CEPTEN ÇIKTI
Total Page Visits: 1661 - Today Page Visits: 6

One thought on “DENETİMLER ARTINCA MASKELER CEPTEN ÇIKTI

  • I think this is among the most vital info for me.
    And i am glad reading your article. But should remark on some
    general things, The site style is wonderful, the articles is really nice :
    D. Good job, cheers

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir