Güncel

DENİZLERİMİZDE BAĞIMSIZLIĞIN 94. YILI

01.Temmuz 1926 yılında yürürlüğe giren ve deniz ve limanlarımızda bağımsızlığın tescili olarak tanımlayabileceğimiz Kabotaj kanununun 94. yıl kutlamaları Gökçeada’da Liman Başkanlığının çelenk sunumu ile kutlandı.

Pandemi sürecinde dikkat edilmesi gereken sosyal mesafe kuralları gereğince az bir katılımla gerçekleştirilen çelenk sunumu töreninde Gökçeada Liman Başkanı Onur ŞİMŞEK ve 3 liman başkanlığında görevli memur (Erdem CANGÜL, Cahit DÖLER ve Halis KÖSE) ile Atatürk Anıtına çelenk sunumu yaparak Kabotaj kanununun yürürlüğe girişinin 94. yılını kutladı.

Çelenk sunumu sonrası yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ardından günün önem ve anlamı ile ilgili bir konuşma yapan Gökçeada Liman Başkanı Onur ŞİMŞEK “Bu kanunun yürürlüğe girmesi ile denizlerimizde bağımsızlığımız ilan edilmiştir. Bu nedenle her yıl coşku ile kutladığımız bu gün bu yılı buruk kutluyoruz. Bunun nedeni de pandemi nedeniyle iptal ettiğimiz yarışmalardır. umarız gelecek yıllarda bu günü coşku içinde tekrar kutlamaya başlarız” diyerek iptal edilen yarışmaların nedenini açıklamıştır. Konuşmanın tamamını videomuzdan izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER

Konuşmanın ardından tören sona erdirilmiştir.

94 YIL ÖNCE DENİZLERİMİZİN BAĞIMSIZLIĞI İÇİN EMEK VEREN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER..

Total Page Visits: 1144 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir