GüncelYazarlar

DEPLASMAN’DA GOLSÜZ PROVA

Bu hafta Yenice deplasmanında takımımız sıfır sıfır kalarak ilk kez bir maçı berabere bitirip puanını on (10) yaptı.

Yenice yolculuğumuz güzel bir güneşli havada güzel bir oyun ve çok iyi bir hakem yönetimiyle keyifli geçti. Maça Kalede Abdullah AKMUGAN geri dörtlünün ortasında Cemal ÇETİNSOY, Ahmet KUZEY, sağda Yüksel PEKŞEN, solda Cüneyt ERTÜRK, Orta sahada Ercan KESKİN, Burhan KIRAÇ, Fatih COŞKUN, Şükrü AKIN, Mustafa AYAN, Santrafor bölgesinde yeni Transferiniz Volkan ÇARIK ile sahaya çıktı.

Maç yenemiyorsan yenilme parolasıyla çıkan takımımız galibiyeti kaçıran taraftı aslında, Mustafa’nın şutunda direkten dönen top, Fatih’in ceza sahasının altı pas çizgisinde auta attığı top, yeni transferimizin karşı karşıya üstten auta attığı top ve pres yaparak kaptığı topu aşırtma bir vuruşla kaleye gönderdiği top az farkla dışarı çıktı. Şans faktörü biraz yanımızda olsaydı deplasmandan üç puanla dönmemek içten bile değildi.

Sahada her şeyini ortaya koyan takım arkadaşlarımı yürekten kutlarım. Yavaş yavaş bir bütün olarak takım halinde hücum takım halinde defans yapan maçın her anında konsantre son düdüğe kadar savaşan bir takım olması en büyük artımızdı. Yeni transferimiz Volkan ÇARIK yaklaşık bir buçuk yıldır sahalardan uzak ve antrenmansız ilk maçı olmasına rağmen takıma çok büyük katkı sağladı. Sahada tam bir profesyonel duruş, bölgesinde yeri geldi istasyon, yeri geldi pres yapıp top kapması, zamanında pas oyunu ve girmiş olduğu gol pozisyonları ile takımın almış olduğu puanda büyük emeği vardı. Sağ tarafta Mustafa ayan girilen net pozisyonların hazırlayıcısı aynı zamanda koridoru rakibe dar eden hem defansta takım arkadaşına yardımcı olan tüm gücünü ortaya koyan ve bütün olumsuzluklara meydan okuyan yürekli insan. Orta sahada Pas yüzdesini her geçen gün artıran, oyunun her iki yönünde hem ileri hatta hem geri hatta varını yoğunu ortaya koyan takımın beyin gücü Burhan KIRAÇ, Bu sezon ilk kez stoper oynamak zorunda kalıp saha çıkan ve takım arkadaşının en ufak yokluğunu hissettirmeyen tekmeye kafa sokan, rakibi yıldıran, sakatlıktan korkmayan takımı için varını yoğunu ortaya koyan Cemal ÇETİNSOY. Maçın öne çıkan görüntüleriydi.

Müsabakanın son on dakikasına girildiğinde rakip Yenice masterlardan 55 numaralı oyuncu ile Gökçeada masterlardan (5) numaralı formasıyla Ahmet KUZEY kırmızı kart görerek takımlarını on kişi bıraktılar. Başta Teknik direktörümüz Metin AVCI, sahaya çıkan, süre bulamayan tüm takım arkadaşlarımı yürekten kutlarım.

Bir parantez Metin AVCI’ya açmak istiyorum.
Ligin başından beri hatta lig başlamadan bu takım için güzel bir oluşum, iyi bir takım kurmak adına, gecesini,gündüzünü,zamanının büyük kısmını hatta yeri geldi ailesinden feragat ederek büyük emekler veren güzel insan. Takım içinde çoğu haksız olan eleştirilere maruz kalan insan, takımda kim yedek kaldıysa ağır sözlerle itham edilen insan. Kim yedek kaldıysa surat yapılan insan. Sonradan oyuna aldığı oyuncuyu almadığı oyuncu tarafından eleştirilen insan. En zayıf oyuncudan acaba beş dakika faydalanabilir miyim hesabı yapan insan. Antrenmanlarda ben senden bunu ve şunu yapmanı istiyorum deyince ama o bana böyle oyna diyor cevabıyla karşılaşan insan. Oyuna birini alınca diğeri tarafından neden onu oyuna soktun, bir maçta sonra neden oyuncu değişikliği yapmadın sözleriyle karşılaşan insan yani teknik direktör. O Ustalar Liginde Gökçeada’yı en iyi şekilde temsil etmek isteyen bir insan ama biz kendimiz için oynamak isteyen yada tribünlere yada eşimize yada arkadaşımıza oynamak isterken o acaba bu oyuncumun sakatlığı geçecek mi? Acaba bu hafta oynayabilir mi? Onun yerine kimden daha iyi verim alırım diye düşünen, takımın en önemli oyuncusu orta sahadan bir oyuncusu sakatken yerine alternatifi olmayıp yedeklerin hepsinin sağ bek olmasına isyan eden insan. Gelin hep beraber hocamıza destek olan insan olalım.

Maçtan sonra Yenice esnaflarından Sayın Ramazan AKGÜL abimiz sahibi olduğu İMREN Lokantasında Gökçeada Masterlar oyuncularına vermiş olduğu yemek, göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı kendisine teşekkür ederiz. Bereketli bol kazançlı günlerin olsun Ramazan abi.

Total Page Visits: 426 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: