Güncel

DİKKAT VALİ ÇIKABİLİR

Geçtiğimiz Haziran ayında yayınlanan valiler kararnamesi ile Çanakkale’ye atanan Vali İlhami AKTAŞ bir aydır makamında yaptığı hayırlı olsun ziyaretlerinden sonra ilçeleri ziyarete başladı.

İlk ziyaretini Gökçeada’ya yapan Vali İlhami AKTAŞ planlanmış kurum ziyaretleri haricinde yaptığı esnaf ziyaretleri Gökçeadalıların ilgisini çekti.

Sahil Güvenlik botu ile sabah saatlerinde adaya ulaşan Çanakkale Valisini Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU ile birlikte Gökçeada Garnizon Komutanı Piyade Albay Oktay Yıldırım karşıladı. Çanakkale Valisi İlhami AKTAŞ ilk olarak Sahil Güvenliğe ait TCSG-91 gemisini ziyaret etti. Gemide bir süre bilgi alan ve sohbet eden İlhami AKTAŞ merkeze geçerek programını sürdürdü.

Gökçeada Kaymakamlık binası önünde kurum amirlerince karşılanan AKTAŞ, kaymakamlık makamına geçmeden önce binada bulunan tüm kurumları ve çalışanlarını ziyaret ederek kurum amirlerinden bilgi aldı, çalışanlar ile sohbet etti.

Çalışanların yanı sıra kurumlara işlerini yapmak için gelen vatandaşlar ile de sohbet eden Vali İlhami AKTAŞ cana yakınlığı ve sıcakkanlılığı ile dikkat çekti.

Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU’nun makamında bir süre kalan Vali İlhami AKTAŞ adamızla ilgili gerekli bilgileri aldıktan sonra programı gereği Gökçeada Devlet Hastanesi ve inşaatını gezerek son durum hakkında Gökçeada Sağlık Müdürü ve Gökçeada Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Özlem ÇIRPAN’dan bilgiler aldı.

Hastane ziyaretinde tedavileri süren hastalar ile gerçekleştirdiği diyaloglar hastalara ilaç kıvamında motivasyon sağladı.

Daha sonra Lise Kampüsüne geçen İlhami AKTAŞ Gökçeada İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Türker OLGUNLAR’dan başlayacak eğitim sezonu için yapılan hazırlıklar hakkında bilgi aldı. Okulun farklı mimarisi Çanakkale Valimizin dikkatinden kaçmadı.

200 öğrenci kapasiteli yurtta 25 civarında öğrencinin kaldığını öğrenen İlhami AKTAŞ bu kapasitenin değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Bilgilendirme sohbetinde bulunanların kafasından “Gökçeada MTAL bünyesinde açılacak turizm bölümü kapsamında uygulama oteli olabilir mi” düşüncesi geçti.

Cuma namazını eda etmesi için yanından ayrıldığımız valimizi muhtarlar ile yapacağı toplantıda görüntülemek için toplantının yapılacağı salonda beklerken aldığımız haber bizleri oldukça şaşırttı.

Namaz sonrası aradaki kısa zamanı dinlenerek geçirmesini beklediğimiz AKTAŞ, Gökçeada sokaklarında vatandaşlar ile ve esnaf ile sohbet ettiği bilgisi bize ulaştı. Şaşırmakta haklıydık çünkü daha önce rastladığımız bir durum söz konusu değildi.

Çanakkale Valisi olarak ilk ilçe ziyaretini adamıza yapıyor, sabah gelip akşam dönmüyor hafta sonunu adamızda geçiriyor ve sokaklarda dolaşarak gördüğü her vatandaş ile sohbet ediyor, hal hatır soruyor. SİZ ŞAŞIRMADINIZ MI?

Köy ve mahalle muhtarları ile yaptığı toplantıdan sonra program gereği Alay Komutanlığını ve hava limanı ziyaretleri gerçekleşti.

Adamızın yollarını yapan HASYOL inşaat şirketinin şantiyesi, Tepeköy ve Zeytinliköy ziyaretleri ve karşılaştığı her vatandaş ya da işletme sahipleri ile sohbet ile tamamlandı gün. Hafta sonu da adamızda olacak Çanakkale Valisi İlhami AKTAŞ ziyaretlerine ve sokak gezilerine devam edecek. Hafta sonu adamızda bulunacak konuklarımızı ve Gökçeadalıları uyarmak görevimiz. Sokakta yürürken ya da bir cafede çay içerken KARŞINIZA VALİ ÇIKABİLİR..

Fırsatını bulduğumuz bir anda sorduk kendisine Gökçeada hakkında ne düşündüğünü. Yanıtı ilginçti. Gökçeadalıları güler yüzlü, cana yakın ve çok iyi insanlar olduğundan ve Gökçeadayı çok beğendiğini belirten valimize “Herkes karşısındakini kendisi gibi bilirmiş” diyemedik o anda. Ama şimdi söylüyoruz. Sayın Valim söyledikleriniz sizdeki değerlerin yansıması. GÖKÇEADALILAR ADINA TEŞEKKÜR.

Adamız hakkındaki güzel düşüncelerinizin adamıza katkı olarak yansıyacağı beklentisi ile GÖKÇEADA’YA HOŞ GELDİNİZ SAYIN VALİM.

180010cookie-checkDİKKAT VALİ ÇIKABİLİR
Total Page Visits: 996 - Today Page Visits: 3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir