Güncel

DİYANET VAKFI GÖKÇEADA KADIN KOLLARINDAN GAZETEMİZE ZİYARET

13 Mart 1975 yılında “Yeryüzünde iyilik egemen oluncaya dek” şiarıyla kurulan TDV (Türkiye Diyanet Vakfı) 1003 şubesi ile ülkemiz ve 149 farklı ülkede eğitim, kültür, uluslar arası yardım faaliyetleri ve hizmetleri (sosyali Hayri ve dini) destekleme gibi bir çok konuda çalışmalarını sürdürüyor.

Kadın ve Gençlik kollarının oluşturulması ile çalışmaları hız kazanan TDV, adamızda da aralıksız çalışıyor. Bazı etkinliklerini daha önce haberleştirdiğimiz Gökçeada Müftülüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren TDV Kadın Kolları Gökçeada Şubesi üyeleri bugün gazete ofisimizi ziyaret ederek bizlere moral verirken çalışmaları hakkında da bilgi aktarımı yaptılar.

15 Ocak 2022 tarihinde kuruluşu gerçekleştikten sonra “İlmek ilmek iyilik”, “Hayata başlarken” ve “Hediyem kitap olsun” gibi kampanyalarda yakından tanıdığımız TDV Kadın Kolları Gökçeada Şubesi üyelerine hastalarımızı, yaşlılarımızı, engellilerimizi, şehit ve gazi yakınlarını ziyaret ederken rast gelmişsinizdir.

Biz ziyaretlerimizle gönüllere dokunuyoruz diyerek izimde gönlümüze dokunmaya gelmiş Gülay SARGUT (Kuran kursu hocası), Güllü KAZANCI (Kuran kursu hocası), Melek KAYA (Yenimahalle sorumlusu ve yaşlı ve hastalardan sorumlu gönüllü üye), Nurcan AYDIN (Fatih mahalle sorumlusu ve öğrencilerden sorumlu gönüllü üye), Ayşenur Özdil ÖZÇELİK (kuzu Limanı mahalle sorumlusu ve basın yayından sorumlu gönüllü üye) ve Çiğdem KAZANCI (Cumhuriyet mahalle sorumlusu ve dul, yetim ve mültecilerden sorumlu gönüllü üye) ile Gökçeada ve çalışmaları üzerine söyleştik.

Bir kısmını yakından takip ettiğimiz “Vav Kuşağı Gençlik Yarışmaları ve Ödül Törenleri”, “Ramazan Faaliyetleri ve Kadir Gecesi Özel Programları”, İstanbul’un Fethi Kutlamaları”, “Kurban Bağış ve Yardım Faaliyetleri”, “Malazgirt Kutlamaları”, “Kadim Oyunlar Şenliği” faaliyetleri Gökçeada Müftülüğü bünyesinde görevliler ve gönüllüler dayanışması içinde gerçekleştiren TDV Kadın Kolları Gökçeada Şubesine ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLİYORUZ.

Kendilerinin deyimiyle kurulduğumuz andan beri (15 Ocak 2022) oluşturduğumuz “İyilik Kervanı”nın yolculuğu sürüyor ve sürmeye devam edecek. YOLUNUZ AÇIK OLSUN..

Total Page Visits: 1544 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir