Güncel

DOKUNMATİK BOĞAZGÜCÜ MASTERLER FUTBOL OYNAMADAN 3 PUANI ALDI

Bugün Gökçeada Kent Stadında Gökçeada Masterler ve Boğazgücü Masterler maçı oynandı.

Maçı sizlere aktarabilmek amacı ile izledik ve görüntüler aldık. Futbol adına çok görüntü alamadık sizler için. Çünkü oynanan bir futbol maçından çok itiş kakışlarla hakemi etkilemek üzerine kurulmuş bir tiyatroydu.

Başlıkta kullandığımız “Dokunmatik” sıfatını hak etmek için Boğazgücü Masterler ilk saniyeden itibaren harekete geçtiler. Rakipleri ile yan yana geldikleri her pozisyonda kendilerini artistik bir şekilde kendilerini yere atan oyuncular izleyicilere futbolu unutturdular.

Hakem triosu için zor geçecek bir maç olacağı çok geçmeden anlaşıldı. Yan hakemin kendi kendine söylenirken kulağımıza gelen “Bu maç karakolda biteceğe benziyor” sözleri maçı özetlemeye yetiyor.

Nitekim Boğazgücü Masterlerın aradıkları pozisyon ilk yarının ortalarına doğru gerçekleşti. Ceza sahasına girerken kendisine yaklaşan defans oyuncusunun kendisine dokunmasına (“Dokunmatik” sıfatı az kaldı) bile fırsat vermeden kendini yere atan forvetin tiyatroculara parmak ısırtan rolü ile hakem penaltı noktasını işaret etti.

Bu dakikadan itibaren maç, maç olmaktan çıktı. Her iki takımda futbol oynamayı bırakmış, her pozisyon itiş kakış içinde tiyatroya dönmüştü. Boğazgücü Masterlerın kışkırtıcı tavırlarına ses çıkarmayan (çıkaramayan) hakem Gökçeada Masterlerın faullerine de gereken tepkiyi veremedi.

Statta bulunan herkes (oyuncular, seyirciler ve hakemler) bitse de gitsek moduna girdi. Bu nedenle olsa gerek 10 dakikadan fazla uzatma oynanması gereken maç 3 dakikalık bir uzatma ile sonlandırıldı. ( bir saat uzatılsa sonuç değişir miydi tartışılır.)

Sonuç olarak gerçek olmayan bir penaltı pozisyonu sonrası verilen penaltı golü ile Boğazgücü Masterler Gökçeada Masterlerı 1-0 yendi. Stada futbol izlemek için gelen seyirciler de iştahlarını bir sonra ki maça bıraktılar.

Total Page Visits: 341 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: