EFELERİN RESSAMI BAYRAM NEDENİYLE FIRÇA VE TUVALİNİ ÇOCUKLARA BIRAKTI

Gökçeada Belediyesinin organize ettiği etkinlikte Efelerin Ressamı Mustafa Ali KASAP etkinliğin üçüncü gününde (23 Nisan 2022) makamını değilse de fırça ve tuvalini çocuklara bıraktı.

Perşembe günü başlayan etkinliğin ( ilk gün haberini https://gokceadaninsesi.com/gokceadada-ulusal-egemenligin-102-yil-coskusu/ görebilirsiniz) üçüncü ve son günü olan Cumartesi gününde çocukları bir sürpriz bekliyordu.

Etkinliğin ilk 2 gününde katılımcılar ile birlikte “Efe Kültürü” ile ilgili sohbet ve efe resimleri yaptıktan sonra bayrama denk gelen üçüncü günde aynı şekilde etkinliği başlattı.

Yeni bir efe resmi yapılmaya başlanmıştı. Etkinlik sürerken alana ziyaret için gelen Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN, önce yapımı devam eden efe tablosuna fırçasıyla destek verdi.

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN fırçayı eline almakta biraz nazlansa da tabloya verdiği katkı esnasında ki performansı ile Efelerin Ressamından tam not aldı.

Etkinliğin son gününde ilk sürpriz Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN’e yapıldı. Efelerin Ressamı Mustafa Ali KASAP, efe kıyafeti giymiş olarak Ünal Başkanın tablosunu kendisine hediye etti. Tablo ile başkan arasında biraz yaş farkı olsa da hediye Ünal Başkanı duygulandırdı.

Duygulanan Ünal Başkan efelerin ressamına teşekkür ederken katılımcılara da bir müjde vermekten geri kalmadı. “Belediye tarafından gerçekleştirilen sanat günlerini özellikle milli bayramlarda olmazsa olmaz diye düşünüyoruz.” diyerek konuşmasını sürdüren Ünal Başkan 19 Mayıs içinde hazırlanan sürprizi müjdeledi. “Tüm görüşmeler ve hazırlıklar tamamlandı. Hızlı değişen ülke gündeminde son dakika sürprizi olmaz ise Selda BAĞCAN Gökçeadalılara konser verecek” diyen başkan katılımcılardan alkış aldı.

Sıra çocuklar için hazırlanan sürprize gelmişti. Bayramlarda makamların 1 günlüğüne çocuklara bırakılması olayından esinlenen Efelerin Ressamı Mustafa Ali KASAP hazırladığı fırça ve tuvallerini çocuklara bıraktı.

Çocuklara istedikleri gibi resim yapabileceklerini söyleyen Efelerin Ressamı Mustafa Ali KASAP, çocuklara fırçalarını dağıtıp tuvallerin başına yönlendirdi. Çocuklarıyla birlikte tuvallerin başına koşturan velileri de “bırakın çocukları istedikleri gibi resim yapsınlar” diyerek uyarmaktan geri kalmadı Efelerin Ressamı Mustafa Ali KASAP.

Çocuklar fırça darbeleri ve parmakları ile (hatta elleri ile) tuvalleri renklendirirken Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN ve Efelerin Ressamı Mustafa Ali KASAP çocukların mutluluğunu izledi.

Etkinliğin çocukların mutluluğu ile sona ermesi beklenirken finali Emel ARDAHANLI yaptı. Gökçeada Belediyesi tarafından çocuklara dağıtılan kalemliklere seçtikleri resim ile yazma baskı Emel Hanım tüm katılımcılardan takdir topladı.

Düzenlediği etkinlik ile geleceğimiz olan çocuklarımızın ve Gökçeadalıların bu büyük bayramı daha da coşkulu yaşamasına vesile olan Gökçeada Belediyesinin başta Ünal Başkan olmak üzere tüm çalışanlarına SONSUZ TEŞEKKÜRLER. 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Total Page Visits: 210 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: