Güncel

EFELERİN RESSAMI GÖKÇEADA’DA

Efelerin Ressamı Mustafa Ali KASAP Gökçeada Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte Gökçeadalılar ile birlikte resim yaptı.

Gökçeada Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlediği etkinlikte çocuklar öncelikli olmak üzere tüm Gökçeadalılar ile bir araya gelen Efelerin Ressamı Mustafa Ali KASAP, buluşmanın ilk gününde tüm katılımcıları fırça ile buluşturdu.

Saat 16:00 da Gökçeada Kent Müzesi bahçesinde katılımcılar ile buluşan Efelerin Ressamı Mustafa Ali KASAP, yarın ve Cumartesi günüde aynı saatte etkinliğe devam edecek.

Etkinlik boyunca sadece resim yaparak değil farklı konularda sohbet ederek katılımcılara “Efe” kültürünü anlatan Efelerin Ressamı Mustafa Ali KASAP, bugün mor cepkenli bir kadın efe resmi yaparken Ege’de “Mor Cepken”in anlamını da anlattı.

Bugün etkinliğe katılanlar bitmesini istemedikleri etkinlik için mutluluklarını dile getirirken Cuma ve Cumartesi seanslarına şimdiden katılmayı programlarına aldılar.

Ülkemizin bir çok bölgesinde olan farklı isimler altındaki benzerleri gibi Ege Bölgesinde de “Efeler Kültürü” hepimizin bilmesi gereken bir gerçeğimizdir. Yaptığı resimler ile bu kültürü yaşatmaya devam eden Efelerin Ressamı Mustafa Ali KASAP’a Gökçeada’ya HOŞ GELDİNİZ derken bugün yaptığı ve 3 gün daha devam edeceği etkinlik ile çocuklarımıza ve biz Gökçeadalılara “Efe Kültürü”nü anlattığı ve yaşattığı için SONSUZ TEŞEKKÜRLER.

 

Total Page Visits: 849 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir