Güncel

EFENDİLER YARIN CUMHURİYET….

Tüm yurtta olduğu gibi Gökçeada’da Atatürk Anıtına protokolün çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile Cumhuriyetin ilanının 96 ncı yılı kutlamaları başladı.

Tören için Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU, Garnizon Komutanı P. Alb. Oktay YILDIRIM, Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN ve Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk EROĞLU’nun yerlerini alması ile başlayan tören çelenk sunumu ile devam etti.

Gökçeada Kaymakamlığı çelengini Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU, Garnizon Komutanlığı çelengini Garnizon Komutanı P. Alb. Oktay YILDIRIM ve Gökçeada Belediyesi çelengini Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN Atatürk Anıtına sundular.

Çelenk sunumunun ardından 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının tüm katılımcılar tarafından coşku ile okunması ile Cumhuriyetin ilanının 96 ncı yıl kutlamaları resmen başlamış oldu.

Bu gün yapılan çelenk sunumu ile başlayan kutlama etkinlikleri yarın devam edecek. Yarın saat 10:00’da başlayacak kutlamalar değişik etkinlikler ve geçiş töreni ile devam edecek. Yarın akşam saat 19:00’da Earth Market önünden başlayıp meydanda bitecek “Fener Alayı” ile kutlamalar sürecek.

TÜM GÖKÇEADALILARIN YAPILACAK KUTLAMA ETKİNLİKLERİNE KATILARAK COŞKUSUNU GÖSTERMESİ DİLEĞİYLE…

EFENDİLER YARIN CUMHURİYETİMİZİN İLANININ 96 NCI YILI.

45470cookie-checkEFENDİLER YARIN CUMHURİYET….
Total Page Visits: 629 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir