ÇevreGüncel

EKOTURİZM İMARSIZ ALANLARDA OTEL YAPMAK MI?

Gökçeada Belediyesi Ekoturizm Projesi adı altında imarsız alanlarda otel yapım talepleri yoğunlaşınca bir çalıştay düzenleyerek konunun kurallarını belirlemek amaçlı bir çalıştay düzenledi.

Ekoturizm ile ilgili tüm bileşenleri çalıştaya davet eden Gökçeada Belediyesi talep ve önerileri bileşenlerden alarak ileri tarihlerde pişman olmayacağımız bir yol belirlenmesinin önemine vurgu yapılan çalıştay Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN’in açılış konuşması ile başladı.

Şehir ve Bölge Plancısı Melike Oktay Ünsal tarafından gerçekleştirilen bir sunumdan sonra bir ara verilen çalıştayın ikinci bölümünde soru, yanıt, öneri ve talepler konuşuldu.

Çalıştaya ada dışından konuk olarak katılan şehir plancısı Cihan SARI ikinci bölümde Gökçeada dışından bir göz olarak konu ile bakış açısını ve düşüncelerini çalıştaya katılanlar ile paylaştı.

3 saat süren çalıştay gösterdi ki bizler Gökçeadalılar olarak ekoturizm nedir sorusunun yanıtında bile hem fikir değiliz. Bu nedenle yapılan çalıştayın çok yerinde bir etkinlik olduğunun ve adanın geleceğini kurtarmak için kurallar belirlemenin olmazsa olmaz olduğunun altını çizmek gerekir.

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN’in açılış konuşmasında belirttiği gibi 10 yıllık bir turizm master planının acilen hazırlanması ve plan hazırlanana kadar bu konuda ki projelere onay verilmemesi çok önemli.

GÖKÇEADA BİZİMDİR, ADAMIZI KORUYARAK ÇOCUKLARIMIZA MİRAS BIRAKMAK EN BÜYÜK GÖREVİMİZDİR.

57810cookie-checkEKOTURİZM İMARSIZ ALANLARDA OTEL YAPMAK MI?
Total Page Visits: 1291 - Today Page Visits: 4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir