ELLER TOPRAĞA DEĞDİ

Geleceğe Nefes projesi kapsamında Gökçeadalılar 3000 fidanı toprak ile buluşturdu. Açılan çukurlara konulan fidanlar el ile kökleri örtülerek yerlerine yerleştirildi.

11 Kasımda 11 milyon fidan hedefi ile başlanılan “Geleceğe Nefes” projesi kapsamında Gökçeada kişi başına düşen fidan sayısı rekorunu kırdı.

Fidanların dikimi için başta Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU olmak üzere Gökçeadalılar lise kampüsünde bir araya geldi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU etkinliğin önem ve anlamı ile ilgili bir konuşma yaptı.

Konuşmanın bitmesi ile birlikte Gökçeada Orman Şefliği ekiplerinin hazırladığı çukurlara fidanlar dikildi.

Dikilen fidanlar arasında bulunan tek palmiye fidanını Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU toprakla buluşturarak elleri ile örttü.

Palmiye haricinde dikilen fidan çeşitleri Fıstık Çamı, Abelya, Mazı, Servi, Kurt Bağrı, Zakkum, Lavanta, Ardıç, Hatmi (ağaç) ve Leylandi olarak Gökçeada’da toprakla buluştu.

Fidan dikimine katılan okulların içinde dikkatimizi çeken okullar oldu. Ellerinde Türkçe ve Rumca dövizler ile Zeytinliköy Özel Rum İlkokulu, Bu yıl yapmadık iş bırakmayan Burhanettin Kurt Anaokulu ve çalışkan ve becerikli öğrencileri ile Gökçeada Ortaokulu başlıca sayacaklarımız. Bu gün yapılan etkinlikte öğrencilerin katkısı hiç bir şekilde yadsınamaz.

Yeşile ve doğaya aşık bu çocuklarımız olduğu sürece geleceğimizden umutlu olmaya devam edeceğiz. NE MUTLU BİZLERE Kİ SOSYAL MEDYADA HER ŞEYİ BİLDİĞİNİ VE YAPTIĞINI İDDİA EDEN AMA TOPRAKLA BULUŞAMAYANLARA KARŞI TOPRAK İLE BULUŞMAKTAN KORKMAYAN ÇOCUKLARIMIZ VAR. FİDAN DİKEN VE DİKMEK İÇİN TOPRAĞA İNEN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜR.

Total Page Visits: 661 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: