EğitimGüncel

ENGELLERİ SEVGİYLE AŞANLAR

Dünya Engelliler Günü nedeniyle Gökçeada Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gökçeada Ortaokulu ve Gökçeada Cumhuriyet İlkokulu “Özel Eğitim Öğrencileri” Gökçeada Earth Market’te bulunan Yeşilyurt Cafe’de bir araya gelerek etkinlik yaptı.

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde dikkat çekerek farkındalık yaratma amaçlı etkinlik için 3 okul birlikte karar alarak “Özel Eğitim Öğrencileri”ni Earth Market’te bulunan Yeşilyurt Cafe’de bir araya getirdi.

Öğrencilere burada resim ve boyama etkinliği yaptırarak, fırsat verildiğinde bu özel çocuklarımızın da neler yapabileceğini gösteren öğretmen arkadaşlar bir konunun özellikle altını çizdi. Altı çizilen gerçek “Engelli yoktur, engel olan vardır. Sevgi ile aşılamayacak engel yoktur” öğretmen arkadaşlarımız tarafından ifade edildi.

Görüntülerden de anlaşılacağı gibi çocuklarımız fırsat verildiğinde başarılı çalışmalar yapabiliyor ve çok mutlu oluyorlar. Öğretmenlerimizin dediği gibi sadece bu gün değil 365 gün farkında olmamız gereken bir gerçek var ki, özel çocuklarımıza sevgi ile yaklaşırsak aşılamayacak engel kalmaz.

BU GÜZEL ETKİNLİK İÇİN EMEK VEREN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜR..

Total Page Visits: 781 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir