Güncel

EŞSİZ ZAFERİN 99. YILI GÖKÇEADA’DA COŞKU İLE KUTLANDI

Cumhuriyetimizin kurulmasında temel taşlarından birini oluşturan “30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI”nın 99. Yılı resmi törenlerin yanı sıra farklı etkinlikler ile coşku içinde kutlandı.

Resmi olarak saat 07:00 başlayacak bayram için Gökçeada Belediyesi 1 gün önce konser düzenleyerek bayramın coşkusunu öne çekti. Her aşamasında coşkunun görüntülendiği kutlamaları siz değerli okuyucularımıza doğru aktarabilmek için ayrı ayrı ele alarak sizlerle paylaşacağız.

ZAFER BAYRAMI İÇİN DÜZENLENEN KONSERDE COŞKU TAVAN YAPTI

Konser öncesi bir yürüyüş planlayan Gökçeada Belediyesi, pandemi gerekçesi ile iptal olan yürüyüş nedeniyle bayram coşkusunu konser ile vatandaş ile paylaştı.

Bulutsuzluk Özlemi ve Hüsnü ARKAN’ın yer aldığı konser saati geldiğinde katılımcılar Gökçeada Cumhuriyet Meydanını doldurmuş ve heyecanlı bekleyiş başlamıştı.

Önce Hüsnü ARKAN çıktı sahneye. ATATÜRK başta olmak üzere vatanımızın kurtarılması ve Cumhuriyetimizin kurulmasında canın veren şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın hep birlikte okunması ile başladı konser.

Daha konser başlamadan katılımcıların coşkusu hissediliyordu alanda. Zaferin coşkusuna insanlarımızın pandemi nedeniyle uzun zamandır böylesi etkinliklere olan özlemi de eklenince sahnede söylenen şarkılara tüm katılımcıların eşlik etmesi kaçınılmaz oldu.

Konser arasında Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN sahneye gelerek Hüsnü ARKAN ve Nejat YAVAŞOĞULLARI’na çiçek ve ATATÜRK portresi hediye etti. Birlikte söylenen “10. Yıl Marşı” ve havai fişek gösterisi zaten tavan yapmış olan etkinlik coşkusunu daha da artırdı.

3 saatten fazla süren konserden bazı anları siz değerli okuyucularımız için görüntüledik. Zaman ayırabilenler coşkuyu videomuzda izleyebilir. İYİ İZLEMELER..

BAYRAM SABAHI RESMİ TÖREN

Saat 07:00 de başlayan bayram nedeniyle 09:30 da yapılacak çelenk sunumu için kurum amirleri ve vatandaşlar erkenden Cumhuriyet Meydanı’na gelmeye başladı.

Saat 09:30 da başlayan törende sırası ile Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN, Garnizon Komutan vekili Deniz Yarbay Selim KAHVECİ ve Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN Atatürk Anıtına çelenk sunumunda bulundu.

Çelenk sunumu ardından gerçekleşen saygı duruşu ve İstiklal Marşı tüm katılımcılar ile birlikte coşku içinde okundu.

Günün anlam ve önemini anlatmak için kürsüye gelen P. Ütğm. Ömer Faruk YEKE’nin konuşmasını sizler için kayıt altına aldık.

30 Ağustos “Zafer Bayramı”mızın çelenk sunum töreninde Saygı duruşu, İstiklal marşı ve fotoğraflar eşliğinde P. Ütğm. Ömer Faruk YEKE tarafından günün anlam ve önemini anlatan konuşmasını videomuzdan izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

RESMİ TÖREN BİTSEDE COŞKU DEVAM ETTİ

Resmi törenin sona ermesine rağmen Zafer Bayramı coşkusu dinmek bilmedi. Resmi olmasa da Gökçeada CHP İlçe Başkanlığı ve ADD Gökçeada Şubesi Atatürk’e çelenk sunumu gerçekleştirdi.

Bu çelenk sunumları dışında vatandaşlar gruplar halinde Atatürk Anıtı önünde fotoğraflar çektirerek coşkuyu devam ettirdi. Biz alandan ayrıldığımızda Cumhuriyet Meydanı coşkuyu devam ettirmek isteyen vatandaşlar ile doluydu.

Gökçeada CHP İlçe Başkanlığı tören sonrası parti binasında vatandaşlar ile bir araya gelerek kutlamaları sürdürdü.

 ESRA KAPTAN ADD GÖKÇEADA ŞUBESİNDE ÇOCUKLARA NUTUK DAĞITTI

1999 yılında TDİ de (Türkiye Deniz İşletmeleri) başladığı görev ile ülkemizin yolcu gemilerinde görev yapan ilk kadın kaptanı unvanını alan Sedef Esra Ulutürk DİNÇ ADD Gökçeada Şubesinde çocuklara “Nutuk” dağıtarak bayram coşkusunu üst düzeye taşıdı.

Gökçeada’da büyüyen Esra Kaptan ADD Gökçeada Şube Başkanı Mustafa SATAR ile birlikte çocuklara “Nutuk” dağıtırken bu güzelliği sizlere aktarabilmek için bizde oradaydık. Esra Kaptan’a sorduk ve yanıtını sizler için görüntüledik. Yanıt videomuzda. İYİ İZLEMELER.

99 YIL ÖNCE KAZANDIĞI ZAFER İLE VATANIMIZI KURTARAN VE CUMHURİYETİMİZİ KURARAK BİZLERE ARMAĞAN EDEN ATATÜRK VE BU YOLDA ŞEHİT YA DA GAZİ OLAN HERKESE SELAM OLSUN.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Total Page Visits: 871 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir