EğitimGüncel

EYLÜLDE GEL

COVİD19 ile mücadele kapsamında 15 Mart tarihinden itibaren uzaktan eğitim ile eğitim ve öğretime devam edilen eğitim kurumlarından Gökçeada 4-6 yaş kuran kursu 2019-2020 sezonunu sosyal mesafeye uygun bir etkinlik ile sonlandırdı.

Gökçeada Müftülüğü bünyesinde hizmet veren Gökçeada 4-6 yaş kuran kursunda 16 minik öğrencimiz eğitim alıyordu. Sezon başında sınıfların hazırlanması sürecinin uzaması nedeniyle eğitime ekim ayında başlayan Gökçeada 4-6 yaş kuran kursu 15 Mart tarihinden bu yana da uzaktan eğitim ile hizmete devam etti.

Kurs Hocası Fatma Merve ERGÖR Gökçeada’nın Sesine yaptığı açıklamada 16 öğrenciden 5 tanesinin “Kuran-ı Kerim”e geçiş başarısı gösterdiğini ve kendilerine sezon sonu belgeleri ile birlikte birer adet “Kuran-ı Kerim” edileceğini belirtti.

Mezuniyet etkinliği için 15 yaş altı çocukların sokağa çıkış izninin olduğu saatler seçilerek tüm çocukların katılması sağlandı.

Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU ve Gökçeada Müftü Vekili Metin ERGÖR’ün katılımıyla gerçekleşen etkinlikte çocuklar hem belgelerini aldı hem de arkadaşları ile bir arada vakit geçirme fırsatı buldu.

Etkinlik sonunda Kurs Hocası Fatma Merve ERGÖR velilere yaptığı konuşmada Eylül ayında görüşme dileğini iletirken arada geçecek süre içinde velilerin kendisine ulaşarak çocuklar için destek alabileceklerinin altını çizdi.

COVİD19 BELASINDAN KURTULARAK ÇOCUKLARIMIZIN ÖZGÜRCE KOŞUP OYNAYABİLECEKLERİ GÜZEL GÜNLER DİLEĞİYLE…

Total Page Visits: 1189 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: