FARKINDA MISINIZ?

Bugün “Dünya Otizm Farkındalık Günü”. Peki, siz farkında mısınız?

Bu sorumuza kaç kişi evet dedi bilemiyoruz ama evet diyerek farkında olanların bugün yaptıklarını okuyacaksınız haberimizde.

Gökçeada Cumhuriyet İlkokulunda “fark edilmeyi” ve “kabul edilmeyi” hak eden bir çocuğumuz var. Ayrıca bu çocuğumuzu “fark eden” ve “kabul eden” okul idaresi, öğretmenleri ve arkadaşları var.

Emirhan ÇEKİÇ bu konudaki şanslı çocuklarımızdan, fark edilmeyi ve kabul edilmeyi bekleyen onlarca, yüzlerce çocuğumuza göre.

Gökçeada Cumhuriyet İlkokulu Emirhan ÇEKİÇ ve fark edilmemiş çocuklarımızın fark edilmesi için küçük ama etkili bir etkinlik düzenledi. Biz de bu etkinliği haber yaparak katkı sunmak istiyoruz bu çabaya.

Önce hazırlanan pankart ve dövizler dışarıdan görülecek şekilde asıldı bahçe duvarına. Yapılanları anlamaya çalışanlar öğretmenlerin dağıttığı küçük broşürü aldılar ellerine. Otizmli çocuklarda görülen farklılıkların madde madde anlatıldığı broşür ile farkındalık yaratılmaya çalışıldı.

 Oluşturulan broşür elden ele dolaştı.

Okulun sınıflarında dolaştı ve panolara asıldı.

Esnafları dolaştı camlara asıldı.

Kafeleri dolaştı masalara bırakıldı.

Çocuklarını almaya gelen velilere dağıtıldı evleri dolaştı.

Bu broşür kadar etkimiz olur mu bilemeyiz ama biz de Emirhan için hazırlanan videoyu sizlerle paylaşarak dolaşıma sokalım istedik. İYİ İZLEMELER..

Bizlerden çok şey istemiyor bu çocuklarımız. Dağıtılan broşürde yazdığı gibi “BEN BİR ÇOCUĞUM VE SADECE SEVİLMEK İSTİYORUM” Bu masum isteğe kayıtsız kalabilir misiniz. OTİZMİ FARK ET, KABUL ET

Total Page Visits: 209 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: