Güncel

FİDELER GÖKÇEADA TOPRAĞI İLE BULUŞMAK ÜZERE TALEP EDENLERE DAĞITILDI

Aydın Belediyesi tarafından Gökçeada Belediyesi aracılığıyla Gökçeadalılara dağıtılmak üzere gönderilen 5000 domates, patlıcan ve biber (acı, tatlı) fidesi talepte bulunan yaklaşık 350 kişiye dağıtıldı.

Pazar yerinde dağıtılacağı ilan edilen ve 1/4’ünün dağıtılması düşünülen (pazar yerinde) 5000 fide için gelen talep çok yoğun olunca izdihama engel olmak için belediye binasında dağıtıldı.

Pazar yerinde yapılan liste ve “Çözüm Merkezi”ne başvurular ile 350 kişiyi bulan talepte bulunanlar tek tek aranarak talep ettikleri fideler teslim edildi. Dağıtım sırasında gündeme gelen yeni talepler için ek fide temini yapılarak gelecek hafta içinde tekrar dağıtım düşünülerek gerekli girişimlerin yapıldığı Gökçeada’nın Sesi’ne gelen bilgiler arasında. Fide alamayıp almak isteyenlerin “Çözüm Merkezi”ni arayarak (hafta içinde) bilgi alarak talepte bulunabilecekleri Gökçeada’nın Sesi aracılığıyla Gökçeadalılara ilan edildi.

5 biber (22si acı, 3’ü tatlı), 5 pembe sofralık domates ve 4 Aydın Karası patlıcan fidesinden oluşturulan paketler Gökçeada belediye Başkanı Ünal ÇETİN’in mektubu ile birlikte talepte bulunanlara teslim edildi. Fideler Aydın Belediyesi tarafından “Atalık, Yerel Köy Tohumları”ndan elde edilen fideler. Gökçeada Belediyesi ürünler üretilince tohumlarından bir kısmının belediyeye ulaştırılması ile bir tohum bankası oluşturarak “Atalık, Yerel Köy Tohumları”nı yaşatmak amacı ile fide alanlardan geriye dönüş beklentisinde olduğunu belirtti.

COVİD19 SONRASI YAŞANMASI OLASI DURUMLAR İÇİN OLMAZSA OLMAZIMIZ YERLİ ÜRETİM İÇİN EMEK VERENLERE TEŞEKKÜRLER..

151220cookie-checkFİDELER GÖKÇEADA TOPRAĞI İLE BULUŞMAK ÜZERE TALEP EDENLERE DAĞITILDI
Total Page Visits: 1010 - Today Page Visits: 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir