GAAL ÖĞRENCİLERİ UZAYDAN GELEN MESAJI DİNLEDİ

GAAL öğrencileri ÇOMÜ’de Astrofizik Gözlemevi Müdürlüğü ile birlikte Fizik Bölümünde görev yapan Prof. Dr. Ahmet ERDEM ile gerçekleşen söyleşide uzaydan gelen mesajları dinleyip kara delikler ile ilgili sohbet etti

Bu gün GAAL (Gökçeada Atatürk Anadolu Lisesi) ÇOMÜ’de görev yapan 2 öğretim görevlisini konuk etti. Konuklardan biri ÇOMÜ’de Astrofizik Gözlemevi Müdürlüğü ile birlikte Fizik Bölümünde görev yapan Prof. Dr. Ahmet ERDEM, diğeri de ÇOMÜ Uzay Bilimleri ve Teknoloji bölümünde Araştırma Görevlisi olarak görev yapan Murat İnanç GÖZÜTOK.

Bu 2 konuk “TÜBİTAK Bilim Söyleşileri” projesi kapsamında GAAL öğrencileri ile bilimsel söyleşiler gerçekleştirmek amacı ile adamıza gelerek öğrencilerimizle buluştular.

GAAL Müdürü Emin DİNÇER’inde katıldığı söyleşinin konusu “Uzaydan Gelen Mesajlar” olunca söyleşi saati heyecanla beklendi. Söyleşinin başlaması ile uzayın sonsuzluğu hakkında verilen bilgiler katılımcıları meraklandırdı.

Söyleşinin konusu “Uzaydan Gelen Mesajlar” olsa da sohbet daha çok kara delikler üzerinde döndü.

ÖĞRENCİLERİMİZİN BİLİME OLAN MERAKLARINI ARTIRMAK VE ONLARIN BİLİME OLAN İLGİLERİNİ DOĞRU YÖNLENDİREBİLMEK İÇİN ADAMIZA GELEN KONUKLARIMIZA VE BU ETKİNLİK İÇİN EMEK VERENLERE TEŞEKKÜRLER

Total Page Visits: 497 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: