Güncel

GAAL TİYATRO GRUBUNDAN KOMŞU KÖYÜN DELİSİ

Derslerinde gösterdikleri başarıları sanatsal faaliyetlerde de devam ettiren GAAL öğrencileri yoklukları bahane etmeden olmaz denileni başardı.

Adamızda prova yapacakları ve hazırlandıkları oyunu sahneleyecekleri bir salon olmamasına rağmen (önceleri kullanılan ÇOMÜ’ye ait salonunda kapanması nedeniyle) “Komşu Köyün Delisi” oyununu okulda sahneleyerek gençlerin neler başarabileceğini gösterdi.

Öğretmenleri Duygu YETİŞ tarafından yönetmenliği gerçekleştirilen oyunda bulunan 16 rolü 10 öğrenci paylaşarak profesyonelce sergilediler. (ayrıca oyunun orjinalinde bulunan 2 rolün replikleri oynayanlara dağıtıldı.)

Gökçeada’nın Sesi olarak davetlisi olduğumuz gösteride fazla seyirci yoktu, protokol yoktu. Sadece bazı aileler ve birkaç öğretmen arkadaş izleyebildi oyunu. Bunun nedeni seyirci daveti yapılabilecek bir salon yoktu. (Adamızın başta gelen eksikliklerinden birisi de bu diye düşünüyoruz.)

Gökçeada’nın Sesi olarak bu başarılı çalışmayı olabildiğince kişinin görmesi gerektiği inancıyla tamamını video olarak (küçük teknik aksaklıklar yaşasak ta) kaydettik ve yayınlıyoruz. İYİ İZLEMELER..

Oyunda emeği geçenleri tek tek kutlayarak isimlerini siz değerli okuyucularımız ile paylaşıp unutulmamasını istiyoruz.

Yönetmen: Duygu YETİŞ, Deli Hamdi rolü ile Eren İlterişhan ERGEZER, Çaycı Rüstem rolünde Erke SEVİM, Muhtar Halis Ağa rolünde Gökhan GÜVERCİN, Salih ve Arzuhalci rollerinde Dilanur KARA, Ramazan ve Hatice rollerinde Nisan Dila BOZKURT, İmam ve Tırmıkçı Hüseyin Ağa rollerinde Yunus Emre İNCEBEY, Remzi ve Tahir Ağa rollerinde Yezda YİĞİT, Gülfidan, Ömer ve Öğretmen rollerinde Beyza GÜL, Fadime rolü ile Ravza Nur AYRI, Osman rolünde Fatih Can YILMAZ.

Sahneledikleri oyunu, salonun yetersizliğine aldırmadan, seyircinin azlığına bakmadan ve olumsuzluklardan etkilenmeden profesyonel oyunculara taş çıkartırcasına bizlere izleten tüm arkadaşlara SONSUZ TEŞEKKÜRLER.

Bugün alacağınız karneleriniz ile tatiliniz başlayacak. Hak ettiğiniz tatili doyasıya yaşayın. SİZLERİ GELECEK EĞİTİM VE ÖĞRETİM SEZONUNDA DA FARKLI OYUNLAR İLE İZLEME DİLEĞİYLE..

Total Page Visits: 581 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: