GüncelYazarlar

GAZ ÇIKARMAK 

Şu anda Türkiye sanki bir bebek, ağlamaya başlayınca biliyoruz ki ya acıkmıştır, ya da gazı sıkışmıştır. Bu durumda bebeğe mamasının verilmesi lazım, daha sonra da sıkışan gazını çıkarmasına yardımcı olmak için sırtına minik darbelerle vurmak lazım. Bebeğin karnı doymuş ve sıkışan gazı da çıkmış olur. Bebek rahatlamış ve daha sonra da tatlı tatlı uykusuna dalmış olur. Artık mesut ve mutludur.

            Türkiye gibi benzetme yaparsak pek yanılmamış oluruz. Sadece sıkışan bebekler değil, ekonomik-siyasi olarak sıkışan iktidarlar da gaz çıkarır. Bu durumda ya ülkede ekonomik kriz vardır, ya da kısa zaman sonra seçim vardır. Ülkede her konuda kötü kokular geliyorsa halkımıza müjde üzerine müjde vermenin zamanı gelmiştir demektir.

            AKP iktidarının 20 yıl içinde, Türkiye’de enerji rezervi keşfi haberleri ilk değil, seçimlerden önce bu tür açıklamalar sıklıkla yapılıyor. Örneğin 2014 seçimleri öncesi Diyarbakır’da ”Türkiye’nin 40 yıl ihtiyacını karşılayacak kadar” Kaya Gazı bulunduğu, 2015 seçimleri öncesinde Trakya’da , 1 Kasım öncesinde Karadeniz’de milyonlarca metreküplük doğalgaz bulunduğu duyurulmuştu. Ve 26 Aralık 2022 günü sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi Karadeniz’de yeni bir doğalgaz rezervi bulundu. Tam bir trilyon dolar değerinde gaz rezervimiz var artık. Gaz elle tutulmaz, gözle görülmez, kokusundan anlaşılır. Umarım ki halkımız da bu kokuyu gaza gelmeden almıştır. Alıp almadığını da 2023 yılında yapılacak seçimlerde hep beraber göreceğiz. Müşteri berbere sormuş, saçım ak mı? kara mı? diye. Berber de sabret, biraz sonra önüne dökülecek, görürsün o zaman demiş.

            Göreceğiz Türk seçmeni, kola’sını gazı çıkmadan mı? İçecek. Yoksa gazı uçup gittikten sonra hiçbir tadı kalmayan kolayı içmeyecek mi? İçmeyecekse AKP’ye geçmiş olsun, ne asgari ücrete yapılan zam, ne emeklilere verilen zam, ne de EYT’lilerin sorununu çözmüş gibi olmak, ne de Karadeniz de bulunan gaz rezervi dertlerine derman olmayacaktır. Çünkü geliyor gelmekte olan, Türkiye’nin makus talihi yapılacak demokratik seçimlerle değişecektir. Milletin boş mideleri, bağırsaklarını bozdu. Şimdi gaz çıkarma zamanı, kokusu tee sarayda duyulacak bilesiniz.

            Esen kalın…Memleket güzel…”Bu Memleket bizim”

Total Page Visits: 328 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: