GAZİLERİMİZİN GÜNÜ KUTLU OLSUN

Bu toprakların vatan olmasında ve bekası uğruna canlarını adayanların gurur ve şerefle hatırlandığı ve anıldığı “19 Eylül Gaziler Günü”, tüm yurtta olduğu gibi adamızda da Çelenk Sunma Töreni gerçekleştirildi.

Gökçeada Ortaokulu Öğretmeni Gökçen ŞEREMET tarafından sunumu gerçekleştirilen tören saat 10:00 da başladı.

Gökçeada Kaymakamlığı adına Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN, Gökçeada garnizon Komutanlığı adına Gökçeada Garnizon Komutanı Topçu Komando Binbaşı Mahir ÇELİK, Gökçeada Belediyesi adına Gökçeada Belediye Başkan vekili Ercan İPEK ve gaziler adına Gazilerimiz Hüseyin KIRCI ile Kemal AVCI sıra ile ATATÜRK Anıtına çelenkleri sundular.

Çelenklerin sunumu ardından gerçekleştirilen saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması tüm katılımcılar ile birlikte coşku içinde yapıldı.

İstiklal Marşımızın coşkusu sürerken kürsüye gelen Gökçeada Ortaokulu öğrencilerinden Zeynep Nisa SARGUT okuduğu “Gazilerimize” adlı şiirle katılımcıların ruhlarına dokundu. Sunucunun okuduğu şiirler ile birlikte öğrencimizin okuduğu şiir de yoğun alkış aldı.

Öğrencimizden sonra kürsüye gelen Piyade Üsteğmen Osman Koray GÖNEN günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Tören sunumu gerçekleştiren Gökçen ŞEREMET öğretmenimizin söylediği

“Gücünü alırsın Başkomutan Atandan

  Hiç farkın yoktur ki, şehit olup yatandan

Dünya bir olsa da, atamaz bu vatandan

Gönlümüzde yaşasın, o kahraman gazi”

Dörtlükle son buldu.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere aramızdan ayrılan ya da yaşamını sürdüren TÜM GAZİLERİMİZİN “GAZİLER GÜNÜ” KUTLU OLSUN.

Total Page Visits: 371 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: