GELENEKSEL FELSEFE GÜNLERİ BAŞLADI

Gökçeada Belediyesi tarafından düzenlenen ve geçtiğimiz yıl ilki gerçekleşen geleneksel “Felsefe Günleri” etkinliğinin ikincisi bu hafta başladı.

Belgin ÖNAL Hocanın yönetiminde çocukların felsefe ile tanıştırılması amacı ile geçen yıl başlatılan ve geleneksel hale getirilmesi düşünülen etkinliğin bu yıl ki bölümü dün ve bugün (18.07.2020 ve 19.07.2020) yapılan dersler ile başladı. Gelecek hafta da (25 ve 26.07.2020 tarihlerinde saat 11:00- 13:00 arası) devam edecek

etkinliğe bu yıl ilgi oldukça yüksek. Özellikle pandemi sürecinde okullarından uzak kalan öğrencilerin ders ve sınıf ortamını özlemiş olduklarından olsa bu hafta dersler kalabalık bir ortamda gerçekleşti.

İlk derse etkinliğin amacını ve felsefenin anlamını açıklayarak başlayan Belgin Hoca bu gün yapılan derste Sait Faik ABASIYANIK’a ait bir öykü irdelendi. Ders sonunda her öğrenciden bir cümle alınarak oluşturulan öykünün notunu siz değerli okuyucularımıza bırakıyoruz. Öyküyü Belgin Hocanın dilinden videomuzda açılış konuşmasının ardından izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

ÇOCUKLARIMIZA DOĞRU DÜŞÜNMEYİ AŞILAMAK İÇİN EMEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR..

Total Page Visits: 509 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: