GENÇLERE “BAY KEMAL”DEN MEKTUP VAR

Yaklaşan seçimde ilk kez oy kullanacak gençlere (7 milyona yakın) CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU tarafından yazılan mektup CHP Gençlik Kolu üyelerince ev ev dolaşılarak muhataplarına teslim ediliyor.

Bu çalışma kapsamında adamızda da 300’ü aşkın genç seçmene (ilk kez oy kullanacak) mektuplarını teslim etmek için CHP Çanakkale Gençlik Kolu Başkanı Tuğberk GÜZEL ile birlikte CHP Çanakkale Gençlik Kolu Başkan yardımcısı Zühre Süreyya ÖZLENİR, CHP Çanakkale Gençlik Kolu Başkan Yardımcısı Onur ŞENAY, egemen Taylan ÖZKURNAZ, CHP Çanakkale Gençlik Kolu Üniversite Komisyonu Başkanı Eren SARAÇ ve CHP Eceabat Gençlik Kolu Başkanı Denizhan KARAMAN adamızı ziyaret etti.

CHP Gökçeada Gençlik Kolu Başkanı Volkan DEMİRCİ tarafından karşılanan konuklar ilçe binasını ziyaret ederek partili gençler ile bir süre sohbet etti.

Sohbet uzun sürmedi. Çünkü bir görev vardı ve kaybedecek zaman yoktu. Mektuplar adreslerine ulaştırılmalıydı.

Konuk gençler CHP Gökçeada Gençlik Kolu Başkanı Volkan DEMİRCİ ile birlikte sahaya çıktılar. Gökçeada’nın Sesi olarak bizde takibe başladık.

Uğurlu’dan başladı gençler ilk kez oy kullanacak genç arkadaşlarına mektupları ulaştırmak için. Ailesinin hangi partiden olmasına bakılmaksızın çalındı kapılar.

Evde buldukları genç arkadaşlarına kısa bir açıklama ile mektuplar teslim edildi. Ardından beklenti ve istekleri soruldu “Bay Kemal”e verilecek rapor için.

Evlerinde bulamadıkları gençler (bazıları öğrenci olmaları nedeniyle ada dışındaydı) oldu. Mektuplar ebeveynlerine teslim edilerek kendilerine ulaştırmaları talep edildi.

Sırası ile Şirinköy, Dereköy, Yeni Bademli dolaşıldı ev ev.

Adamızın ulaşım sorunu nedeniyle tüm adresler dolaşılamamıştı. Dolaşılamayan adreslerin mektupları CHP Gökçeada Gençlik Kolu Başkanı Volkan DEMİRCİ’ye teslim edilerek dönüş hazırlığına geçildi.

Soluklanmak için mola verdikleri anda açtık kameramızı sorduk gençlere. Yapılan çalışma ve Gökçeada için düşüncelerini, onlarda anlattı. Söylediklerini videomuzda izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

Gün boyunca çalışmalarını izlediğimiz gençlerin performansları ve motivasyonları gelecek için umudumuzu artırdı. Küçük çıkarları için genel seçimi yok sayarak yerel seçim hesabı yapanların hesaplarını bu gençler boşa çıkaracak umudumuz güçlendi.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu koruyacak ve yaşatacak sizsiniz”

Total Page Visits: 150 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: