Güncel

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ GÖKÇEADA TARAMASINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığının il müdürlükleri aracılığıyla gerçekleştirmek üzere 3. Sınıf öğrencileri için yapmayı planladığı ama pandemi nedeniyle 2 yıl önce yapılamayan tarama testleri (çocuklarımızın spora yatkınlıklarının ölçülmesi) bugün 5. Sınıf öğrencilerine yapıldı.

Bugün 5. Sınıf öğrencilerine yapılan testler önümüzdeki aylarda (mart gibi planlanıyor) 3 ve 4. Sınıf öğrenciler için gerçekleştirilecek.

Testleri gerçekleştirmek için adamıza gelen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri kurulan 8 ayrı istasyonda çocuklarımızı test ederek verileri kaydettiler. Kaydedilen bu verilerde spora yatkınlığı olan çocuklarımıza verilecek kurs ve desteklerle ülkemizin yeni sporcular kazanması sağlanması planlanıyor.

Kurulan 8 istasyonda çocuklarımızın tek tek fiziksel özellikleri başta olmak üzere sportif yetenekleri ve spora yatkınlıkları ile ilgili veriler alındı.

Kurulan istasyonlarda testleri yapılan miniklerimiz (özellikle sporu seven, sporcu olmayı ya da spor ile ilgili kariyer yapmayı düşünenler) oldukça heyecanlıydı. Miniklerimiz istasyonlarda kendilerinden istenenlerin en iyisini yaparak gayret sarf ettiler.

Yapılan bu uygulama geleceğin sporcularımızı küçükken ortaya çıkarmak ülkemizin şampiyonlarını yaratmak açısından çok önemli. Ülkemizin sporda ulaşacağı başarılara katkı sağlayacak bu uygulamaya yaptığımız tanıklığı siz değerli okuyucularımız ile paylaşmanın mutluluğu bize yetiyor. EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER.

Total Page Visits: 746 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir