Güncel

GEVEN OTUNDAN GÜBRE İÇİN İLK ADIM

Adamıza özgü geven olarak bilinen otlar başta olmak üzere atıkların organik (Mikrobiyel) gübreye dönüştürülmesi amacıyla başlanan proje için bugün ilk imzalar Gökçeada Noterliğinde atıldı.

Milli Emlak Müdürlüğü adına Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN, Organik Ada Besin İç ve Dış Tic. A.Ş adına Nusret AVCI ve SML Atık Yönetim Ltd. adına Sinan ÖĞÜN Gökçeada Noterliğinde attıkları imza ile proje startını verdiler.

Proje ortaklarından Organik Ada Besin İç ve Dış Tic. A.Ş projeye yüzde 50 ortak olarak yer alıyor. Bu yüzde 50 ortaklığın dağılımı dikkat çekici. 30 yerel üretici yüzde 1 lik paylar ile ortak olurken yüzde 5 pay Gökçeada Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin yüzde 5 pay Nusretbey Eğitim Kültür Doğa Tarih ve Dayanışma Vakfı yüzde 5 pay Nusret AVCI ve yüzde 5 pay da yeni katılacak ortaklar olarak projede yer alıyor.

Projede yüzde 49 ile SML Atık Yönetim Ltd. ve yüzde 1 ile Sinan ÖĞÜN yer alıyor.

Bugün atılan imza ile Çınarlı mahallesinde 30 dekarlık (dönüm) alan proje için kiralandı.

İmzalar atıldıktan sonra Sinan ÖĞÜN ve Nusret AVCI’ya projeyi sorduk. Anlattıklarını video olarak paylaşıyoruz. İYİ İZLEMELER..

Kısa sürede tamamlanarak üretime başlanacağı belirtilen proje ile Geven otunun ve atıkların gübreye dönüşeceği ve Gökçeada’nın “Organik Ada” olma yönünde önemli bir basamak atlayacağı belirtilen projenin GÖKÇEADA’YA HAYIRLI OLMASI DİLEĞİYLE..

Total Page Visits: 903 - Today Page Visits: 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: