Güncel

GÖKÇEADA AK PARTİDE DELEGE SEÇİM HEYECANI

Türkiye genelinde kasım ayında başlayan ve 15 Aralık tarihinde sona erecek delege seçimleri takvimi uyarınca Gökçeada’da bu gün başlayan heyecan yarın ve pazar günü kurulacak sandıklarla devam edecek.

Mahalle ve köyler 3 güne yayılan seçimler bu gün 3 köy ve Cumhuriyet mahallesinde kurulan sandıklarla başladı.

Gökçeada’nın Sesi olarak Cumhuriyet Mahallesi delegelerinin belirlenmesi için parti merkezinde yapılan seçimleri yakından takip ettik.

Saat 10:00’da başlayan oy kullanma işlemi 2 saat devam etti. 2 saatte oy kullanan 146 üye (%70’in üzerinde katılım) 3 ayrı listenin yarıştığı seçimde tercihini belirledi.

89 delegenin (Gökçeada genelinde 400 delege seçiliyor) belirlendiği Cumhuriyet Mahallesinde halen İlçe Başkanı olarak görev yapan Ümit Mahmut KOLÇAK pembe renkli liste ile yarışırken muhalifler turkuaz liste ile yarışa katıldı. Beyaz liste ise 2 yıl önceki kongreyi 1 oy farkla kaybeden Veysel AYDINER tarafından yarışa sokuldu.

2 Saatlik oy kullanma sürecinde İlçe Başkanı Ümit Mahmut KOLÇAK oy kullanmaya gelen üyeleri kapıda karşılayarak hoş geldiniz demeyi ihmal etmedi.

Oy kullanma işlemi tamamlanıp sandıklar açıldığında ortaya çıkan tablo pembe listenin açık ara önde olduğu görüntülendi.

146 oy; 91 pembe liste, 52 turkuaz liste ve 3 oy beyaz liste olarak kayıtlara geçti. Aynı anlarda gerçekleşen 3 köyün seçim sonuçların da haberi parti merkezine geldi. Köylerde sadece pembe liste yarışa katıldığından Eşelek köyünde 16, Zeytinliköy’de 2 ve Bademli köy’de 1 delege de pembe listeden seçildi.

Yarın ve pazar günü devam edecek seçimlerle 400 delegenin belirleneceği süreçte bu gün 108 delege belirlendi. Pembe liste toplam delegelerin %25’ini kazanarak bir adım öne geçtiği yarışın GÖKÇEADA’YA HAYIRLI OLMASI DİLEĞİYLE TÜM ADAYLARA BAŞARILAR..

Total Page Visits: 715 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: