GüncelYazarlar

GÖKÇEADA BAŞARABİLECEK Mİ ?

Gökçeada ile Ankara ve İstanbul Büyük şehir belediyeleri arasında köprüler kurulmaya başladı. Şöyle ki; 7 Ocak 2020 tarihinde, Belediye başkanı Ünal ÇETİN; Ankara Büyükşehir belediye başkanı Mansur YAVAŞ ile görüşerek, Gökçeada da yetiştirilen tarım ürünleri ile, Gökçeadalıların ürettikleri tüm ürünlerin, Ankara büyük şehir belediye’sinin mağaza, dükkan ve tüm satış noktalarında teşhir edilerek Ankaralılara arz edilmesi konusunu kararlaştırdıklarının Müjdesini Gökçeadalılara verdi. Hatta Tarım alanında Yapılacak proje ve uygulamaların Mehmet GÜRMEN tarafından organize edileceğini de belirtmiştir.

Diğer taraftan, Kent konseyi başkanı olarak, daha önceden tanıdığım İstanbul Büyük şehir belediyesi mezarlıklar daire başkanı Dr. Ayhan KOÇ ile görüşerek ve kendilerini Şubat 2020 ayı sonu itibari ile Gökçeada ya davet ederek birlikte işbirliğine gitme konusunda yapısal bir adım atacağımıza dair söz almış bulunmaktayım.

Buraya kadar atılan adımlar yerinde ve güzel. Bu günden sonra tüm sorumluluk ve yapılması gerekenlerin Gökçeadalı yöneticilere, köy muhtarlarına ve üreticilere düşmektedir. 2020 yaz döneminde Ankara ve İstanbul a gönderilecek ürünlerin yetiştirilmesi ve üretilmesinde yapılması gereken proje ve çalışmaların bir an önce başlatılması gerekmektedir.

Gerekli adımların bir an önce başlatılmasının gerekliliğini tüm sorumlulara ve muhataplarına hatırlatmak isterim. Eğer gereken çalışmaları Kıymetli Gökçeadalılar zamanında başlatmaz geç kalarak başarısızlık olursa bunun müsebbibi biz Gökçeadalılar olup, günahı ve vebali bizlerin omuzlarında kalacaktır.

Total Page Visits: 745 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: