Güncel

GÖKÇEADA BELEDİYESİ HEMŞİRELERİMİZİN GÜNÜNÜ UNUTMADI

Bu gün modern hemşireliğin kurucusu Florence Nightingale’in doğum günü olan 12 Mayıs. Bu gün tüm dünyada “Önce İnsan” diyerek halka hizmeti şiar edinmiş, insanların sağlıkları için çok önemli ve kutsal bir görevi ifa eden, bu yüce mesleğin mensubu bütün fedakar, cefakar hemşirelerimizin yaptıklarını bir kez daha hatırlamamız gereken bir gün.

Pandemi ile mücadelede en ön safta yer alarak bizler için risk alarak görev yapan tüm sağlıkçılarımızın bir parçası olan hemşirelerimize ayrılan bu günü Gökçeada Belediyesi de unutmadı.

“Çam sakızı çoban armağanı” anlamında küçük hediyeler ile Gökçeada Devlet Hastanesine gelen Gökçeada Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet AYDIN, Başhekim Uzm. Dr. Özlem ÇIRPAN ile birlikte hemşirelere tek tek hediyelerini takdim ettiler.

Hediyeleri alan hemşirelere düşüncelerini sorduğumuzda “Aldığımız hediyeden çok hatırlanmak bizleri çok memnun etti. Görevimiz gereği aldığımız risk bizi huzursuz etmiyor. Ama görev yaparken şiddete uğramak ya da hakarete uğramak zorumuza gidiyor. Bütün yaşananlara rağmen bizleri hatırlayan ve desteklerini belirten kişi ve kurumlar olduğunu biliyoruz. Günümüzün hatırlanması da arkamızda ki desteğin belirtisi. Günümüzü hatırlayan herkese teşekkür ederiz” diyerek duygularını ifade ettiler.

BİZLERİN VE YAKINLARIMIZIN SAĞLIĞI İÇİN GÖREV YAPAN KUTSAL BİR MESLEĞİN MENSUBU TÜM HEMŞİRELERİMİZİN 12 MAYIS “DÜNYA HEMŞİRELER GÜNÜ” KUTLU OLSUN.

162070cookie-checkGÖKÇEADA BELEDİYESİ HEMŞİRELERİMİZİN GÜNÜNÜ UNUTMADI
Total Page Visits: 668 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir