EğitimGüncel

GÖKÇEADA BELEDİYESİ MİNİKLERLE TOPRAK GÜNÜNÜ KUTLADI

Gökçeada Belediyesi “5 Aralık Toprak Günü” nedeniyle Gökçeada Cumhuriyet İlkokulu ve Burhanettin Kurt Anaokulu sınıflarında bir etkinlik gerçekleştirdi. Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet AYDIN, Orman Mühendisi Cansu TATAR ile birlikte her sınıfta çocukların toprak sevgisi kazanması amaçlı olarak bir saksıya çilek dikimi yapıldı

Gökçeada Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet AYDIN beraberinde Orman Mühendisi Cansu TATAR ile birlikte önce 18 sınıfın bulunduğu Gökçeada Cumhuriyet İlkokulunu ziyaret etti. Okul Müdürü Ömer Erdem BAYRAM tarafından karşılanan konuklar her sınıf için ayrı ayrı hazırlanan çilek fidesi, saksı ve toprağı sınıf sınıf dolaşarak öğrencilere hediye etti.

Sınıflarda günün anlamı, önemi ve neden çocuklara hediye edildiği konusunda kısa birer konuşma yapan Gökçeada Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet AYDIN; Belediye Başkanı Ünal ÇETİN’in selam ve sevgilerini de çocuklara iletti.

Çocuklara toprağın önemini kavratmak ve toprağa ilgilerini artırarak farkındalık yaratmak için yapılan etkinliğin ikinci ayağında Burhanettin Kurt Anaokulu yer aldı.

4 ayrı yaş grubunda 4 sınıfın bulunduğu Anaokulunda minik ellerin toprağa olan ilgi ve sevgisi görülmeye değerdi. Bu güzellikleri sizlere fotoğraflar ile yansıtmaya çalıştık. Umarım başarmışızdır.

Küçük yaşta toprak sevgisi aşılamak için EMEK VEREN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER..

Total Page Visits: 852 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir