GÖKÇEADA CAMİLERİ CEMAATLA BULUŞTU

Günler sonra camilerin tekrar ibadete açılması kararı gereğince Gökçeada’da bulunan camilerde de bu gün “Cuma Namazı” kılındı.

Tüm ülkede 81 il ve 922 ilçede toplam 1003 “Şükür Kurbanı” kesilerek camilerin yeniden ibadete açılmasına şükredilerek başlayan hazırlıklar tamamlanarak adamızda da yağmura rağmen gerçekleştirildi.

Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk UZUNOĞLU’nunda katılımıyla kesilen “Şükür Kurbanı”nın eti ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Cuma vaktinin gelmesi ile ellerine seccadeleri ve maskeleri takılı olarak camiye gelen cemaat görevlilerin de yardımıyla sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yerlerini aldı.

Hava durumunun uygun olmadığı (yağmur nedeniyle) camilerden biri olan Fatih Camisinde de namaz bahçe yerine içeride kılındı. Gökçeada Müftü vekili Metin ERGÖR tarafından kıldırılan namaz sonrası cemaat sosyal mesafeye uygun olarak dağıldı.

TURİZM İÇİN EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR.

Başlaması beklenen turizm sezonu için otel ve pansiyon işletmecileri için verilen eğitimlere de Değirmentepe’de devam edildi.

Önceki eğitimlerde yer alan genelgelere bu gün yapılan eğitimde Kültür ve Turizm Bakanlığının “yeme içme tesislerinde kontrollü normalleşme süreci” genelgesi eğitime katılanlara tebliğ edildi.

HER KONUDA KONTROLLÜ BİR ŞEKİLDE NORMALE DÖNECEĞİMİZ GÜNLERE DÖNMEK DİLEĞİYLE…

Total Page Visits: 444 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: