GÖKÇEADA CHP KONGRESİ VE DOMİNO ETKİSİ

Gökçeada CHP üyeleri, mahalle ve köylerde yaptığı seçimlerle 18 Ocak 2020’de yapılacak Gökçeada CHP İlçe kongresinde oy kullanacak 50 delegesini seçmiş bulunuyor.          

Yapılacak ilçe kongresi ile seçilecek başkan ve yönetim kurulu ortak akılla alacakları sağlıklı kararlar ile zaten Gökçeada da var olan Sosyal Demokrat oy potansiyelini, genel seçimlerde olduğu gibi yerel yönetim seçimlerine de yansıtmak  acil ilk görevleri olmalıdır. Ve bu bilinçle, lider vasıflarını taşıyan, CHP tabanında kabul görmüş, tüm Gökçeada halkını kucaklayacak bir adayla yerel seçimlere hazırlanmalıdır.          

Gökçeada’mız için, şimdiye kadar yapılanlardan daha farklı bir yerel yönetim anlayışını hayata geçirebilmenin alt yapısını oluşturabilmek için yapılacak CHP İlçe kongresinin önemini kavramak zorundayız.       

Denenmiş ve denendikçe daha çok yıpranan, yapılan son yerel seçimlerde CHP Genel Merkezinin almış olduğu ittifak kararını tanımayan, CHP ilçe tabanıyla ters düşen, somut durumun somut tahlilini sağlıklı olarak yapamayan bir yönetimin CHP’yi daha ileriye götürmesine zaten olanak yoktu. Kişisel egoların öne çıkması, bu benim hakkımdır zihniyeti ile yaşanan gelişmeler kendisini açıkça ortaya koymuştur.          

Şimdi önümüze bakmak zamanıdır. Geçmişin yanlış ve hatalarından arınarak, Erdal İnönü’nün deyimi ile ”Aslan Sosyal Demokratları” önümüzdeki Gökçeada Yerel Yönetim seçimlerinde iktidara getirmek, seçilen CHP delegelerinin ilk ve acil görevi olarak önümüzde tarihi bir sorumluluk olarak durmaktadır.         

Yolun sonu görünüyor. Yapılacak CHP Gökçeada İlçe kongresi, gelecekteki başarıların ilk adımı olacaktır. Bu adım ‘Domino Etkisi’ gösterecektir. Yani yaşanan bir olayın başka olayların başlamasına sebep olması; bir nevi zincirleme reaksiyondur. Bu reaksiyon CHP Gökçeada’ya yeni bir yönetimin yolunu açmaktadır.

Total Page Visits: 349 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: