Güncel

GÖKÇEADA CHP TAŞLARINI DÖKTÜ VE BİRLİK GÖRÜNTÜSÜNÜN FOTOĞRAFINI VERDİ

Pandemi nedeniyle 2 yıldır yapılamayan “İlçe Danışma Kurulu Toplantısı”nı gerçekleştiren Gökçeada CHP’de tüm taşlar dökülerek toplantı sonunda birlik görüntüsünün fotoğrafı çekildi.

Zaman zaman gerginleşen ama sonunda bir arada verilen görüntü ile olumlu olduğu söylenen toplantı için CHP Çanakkale MV Özgür CEYLAN ve CHP Çanakkale İl Başkanı M. Ümit URAL 11:00 gemisi ile adamıza geldi.

İskelede CHP İlçe Başkanı İsmail ÖZTÜRK tarafından karşılanan CEYLAN ve URAL 13:00 de başlayacak toplantı için hemen salona geçti.

Uzun konuşmalar ile toplantının gereksiz uzamaması ve herkese söz hakkı verilebilmesi için konuşma sürelerine sınırlama getirilen (eski ilçe başkanlarına 10 dk ve diğer konuşmacılara 5 dk) toplantının açılış konuşmasını İlçe Başkanı İsmail ÖZTÜRK yaptı. İsmail Başkan 10 dk. 33 sn süren konuşmasında görev aldığından bu yana yaptıklarını ve pandemiden dolayı yapamadıklarını anlattı.

Toplantıda ilk söz alan önceki İlçe Başkanı Mehmet GÜNEŞHAN 25 dk. 55 sn. (yaklaşık 3 dakikası okunan ezan nedeniyle ara verilen) süren konuşmasına “Bu toplantı birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek, karşılıklı eleştiriler yapmak ama sonunda birlik olmak amaçlı olmalı” diyerek başladı ve seçim sürecinde yaşanan ittifak görüşmelerini kendi bakışı ile uzun uzun anlattı. Kendisine verilen süreyi aştığı hatırlatılınca “2 yıldır doluyum. Kararlaştırılan süre bana yetmez, konuşmamı tamamlayacağım” diyerek konuşmasını sürdürdü. Mırıldanmalara rağmen konuşmasını sürdüren GÜNEŞHAN, seçimi kazanan ittifak adayı Belediye Başkanı Ünal ÇETİN için seçimden önce söylediği iddia edilen “Bu adam seçilmesinde kim seçilirse seçilsin” sözü içinde açıklama getirdi. Sözü söylediğini kabul eden GÜNEŞHAN, gergin bir anında ağzından kaçırdığını belirtti.

Konuşmasını uzattığı için yapılan sataşmalar nedeniyle zaman zaman gerginleşen konuşma sonunda tamamlandı.

Söz alan konuşmacıların birlik olunması gerekliliğini vurguladığı konuşmalar devam ederken söz sırası 2014 yılında CHP’nin Belediye Başkanı Adayı olan Koray YÜCEL’e geldi. Koray YÜCEL kürsüye doğru yürürken toplantıda Divan Başkalığını yürüten İlçe Başkanı İsmail ÖZTÜRK, ilçe kayıtlarında üyeliği görünmeyen YÜCEL’e bir uyarı yaptı. İsmail ÖZTÜRK, Koray YÜCEL’e halen partimize üye misiniz, istifa ettiğiniz duyumları var. İlçemizde de kaydınız görünmüyor.

Bu uyarı üzerine konuşmasına gergin başlayan Koray YÜCEL’in konuşmasında; CHP’den istifa ettirilerek İYİ Partiye destek için gönderilen 15 MV olayını anlatması dinleyiciler arasında “Koray YÜCEL’de genel Başkan tarafından görevlendirildiği için mi İYİ Partiye gitti geldi” mırıldanmalarına neden oldu. Konuşmasının sonuna doğru İl Başkanı M. Ümit URAL’a dönerek ve İsmail ÖZTÜRK’ü kastederek “Bu başkanı görevden alın” demesi “darbe mi istiyorsun” tepkilerine neden oldu.

Yapılan eleştirilerde isminin yoğun olarak geçmesi üzerine söz alarak kürsüye gelen Belediye CHP’li Meclis Üyesi Ahmet AYDIN, Koray YÜCEL’in “Bu adamı görevden alın” sözünün parti içinde darbe çağrısı olarak algılandığını belirterek kınadı. Ahmet AYDIN konuşmasında, seçim sürecinde yaşananların genel merkez tarafından alınan ittifak kararına kişisel çıkarları için karşı olanlar tarafından kullanıldığını belirterek ittifakın ulusal bazda aldığı başarıyı gölgelediğini söyledi. Tüm yaşananlara rağmen ittifakın 6 meclis üyesi çıkarılmasında oyları ile belirleyici olan Gökçeada CHP’lilere teşekkür etti.

İlçe yönetimine yapılan eleştirilere yanıt vermek için kürsüye gelen Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa ZİYLAN (bir dönem GÜNEŞHAN ile birlikte çalışan ve seçim döneminde yolları ayrılan) konuşmaya başlayınca GÜNEŞHAN oturduğu yerden sataşması üzerine bir süre karşılıklı konuşma olarak devam etti. Karşılıklı atışma ortamı fazla germeden sona erse de dinleyiciler bu ikilinin bir ara boğaz boğaza geldiklerini öğrenmiş oldu.

Mustafa ZİYLAN konuşmasında ilçe yönetimini eleştiren Ö. Faruk KAN’a seslenerek yılın birkaç ayını geçirdiği Gökçeada’da CHP ile ilgili bilgileri neden 1-2 kişiden aldığını ve bir CHP’li olarak ilçe yönetiminden hiç kimse ile görüşme gereği duymadığını sordu. Bu şekilde alınan bilgiler ile yapılan eleştirilerin sağlıksız olacağını hatırlattı.

Mustafa ZİYLAN’ın konuşmasında sıra Koray YÜCEL’e gelmişti. Yönetimin düşürülmesi için İkametgahında yapılan toplantıları ve alınan kararları hatırlatan ZİYLAN, YÜCEL’e “sen bu girişimin neresindesin diye sordu ve “Bu adamı görevden alın” sözüne atıf yaparak “bizim görevden alınmamız değil sizin istifa etmeniz gerekir” dedi.

Karşılıklı konuşmada ses tonu yükselince İl Başkanı M. Ümit URAL mikrofonu alarak müdahale etmek zorunda kaldı.

Mustafa ZİYLAN’dan sonra söz alan konuşmacılara dinleyiciler sataşmaya başlayınca gerginleşen ortam CHP Çanakkale MV Özgür CEYLAN’ın kürsüye çıkmasıyla sakinleşti.

Özgür CEYLAN konuşmasına bugün yaşananların aile içi tartışmalar olarak tanımladı ve CHP’lilerin bunu aşacak güçte olduğunu söyledi ve size müjdem var diyerek devam etti.

CHP Çanakkale MV Özgür CEYLAN’ın “Zaman kavga zamanı değil, el ele verme zamanı” sözleri ile arkasından söz alan CHP Çanakkale İl Başkanı M. Ümit URAL’ın “Kişiselleştirilmiş polemiklerle yol alamayız” sözleri dinleyicilerden yoğun alkış aldı.

Çanakkale İl Başkanı M. Ümit URAL konuşmasında Nejat ÖNDER örneğini vererek kişisel çıkar peşinde olanların partiye verdiği zararı anlattı. “Geçmişte yaşananlar ne olursa olsun ders çıkararak geleceği oluşturmalıyız” sözlerine bir anısını paylaşarak devam etti. Pendik ilçe seçimlerinde karşı karşıya gelen 2 başkan adayı ve ekibinin seçimden sonra nasıl birlikte çalıştıklarını anlatan örneğin detaylarını videomuzda dinleyebilirsiniz. Saygı duruşu ile İstiklal Marşı ile birlikte CHP Çanakkale MV Özgür CEYLAN ve Çanakkale İl Başkanı M. Ümit URAL’ın konuşmalarını videomuzda dinleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

Toplantının son bölümünde tekrar söz alan Mehmet GÜNEŞHAN, “Sorduğum sorulara yanıt alamadım, yanıt bekliyorum dese de ayağa kalkan dinleyiciler “Birlik Fotoğrafı” haykırışları arasında toplantı sona erdi.

Zaman zaman gerginleşen toplantı sonunda birlikte çekilen fotoğraf, İl Başkanı M. Ümit URAL’ın konuşmasında öngördüğü gibi Gökçeada CHP’de buzları eriteceğe benziyor. Kişisel hırslar nedeniyle istisnalar olacaksa da CHP’nin iktidar yürüyüşünün ateşi Gökçeada’yı da sarmış görünüyor.

Toplantı biter bitmez yapılan köy ziyareti de bunun göstergesi olarak dikkat çekiyor.

CHP’liler içlerindeki küçük sorunları aşarak partilerinin İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNE destek olduklarını görmek ve umutlarını yitirmek üzere olan vatandaşlarımıza umut olabilecek mi bunu zaman gösterecek. Önümüzdeki yakın süreçte bizde görecek ve gördüklerimizi siz değerli okuyucularımız ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Total Page Visits: 906 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir