Güncel

GÖKÇEADA CHP YENİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ

CHP’nin ülke genelinde devam eden ilçe kongreleri kapsamında Gökçeada İlçe Kongresi bugün Değirmentepe Cafe’de gerçekleşti.

2 listenin yarıştığı kongrede 61 delegeden 57 si oy kullandı. 1 oyun geçersiz sayıldığı kongrede beyaz liste 31-25 seçimi kazandı.

CHP Çanakkale İl Başkanı Doğan ATEŞ’in divan Başkanlığını yaptığı kongrede eski İl Başkanı M. Ümit URAL’da katılım sağladı.

Eski ilçe başkanlarından Murat GÜVERCİN tarafından yapılan konuşma ile bir ara gerilen kongre genel anlamda sakin geçerken seçilen yeni yönetim ile CHP yönetiminin yaş ortalamasının oldukça aşağı çekildiği görüldü.

Her 2 adayın da “hedef yerel seçimler” argümanı ile oy istediği kongrede beyaz liste ile Süleyman ÇELEBİ yeni ilçe başkanı seçildi.

Sonuçlar açıklanır açıklanmaz düşüncelerini sorduğumuz Süleyman Başkan “şu an ilk yarıyı kazandık. Belediye seçimlerini de kazandığımızda maçı kazanmış olacağız. CHP’yi ilçemizde (yerel seçimlerde) hak ettiği noktaya çıkarmak için tüm partililer ile birlikte hemen çalışmalara başlayarak partimizi yerel iktidara taşıyacağız” sözleri ile düşüncelerini paylaştı.

Kongre sonucu oluşan yeni yönetimde gençlerin ve kadınların daha yoğun yer alması Gökçeada CHP’nin yaşadıklarından ders çıkardığı anlamında yorumlar yapılmasına neden olurken kongreye katılan tüm partililerin yerel seçimler için çalışmaya hazır oldukları ve zaman geçirmeden çalışmaların başlatılması gerekliliğinde hemfikir olmaları.

Beyaz Liste’de yer alarak seçilenleri tebrik ederken SEÇİM SONUÇLARININ ADAMIZA HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ..

Total Page Visits: 326 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: