Güncel

GÖKÇEADA CHP YÖNETİMİNDEN BASIN AÇIKLAMASI

Gökçeada CHP Yönetimi yaptığı basın açıklamasında yaşanan sürecin hassaslığı ve bu hassas süreçte parti içinde konuşulması gereken konuları sosyal medyada gündeme taşıyan eski İlçe Başkanı Mehmet GÜNEŞHAN’ı ve benzer davranış gösterecek partilileri sert bir dille uyarıyor.

Yaşananların uzun uzun detaylı olarak anlatıldığı açıklamanın tamamını haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

“Son günlerde ülkemiz, ordumuz ve dünyada tüm ülkeleri sarmış Koronavirüs sebebiyle zor günler geçiriyoruz. Zor olduğu kadar da belirsizliklerle dolu bir süreçteyiz. Temennimiz bu virüsün aşısı bulunana kadar vatandaşlarımızın gerekli tedbirleri alarak ve evlerinden çıkmayarak tüm önlemlere uymasıdır.

Öncelikle tüm vatandaşlarımıza ‘’Evde Kal’’ çağrımızı yineliyoruz.

Partimizin en başından beri yanlış bulup eleştirdiği hatalı Suriye politikaları neticesinde cihatçı terör örgütlerinin cirit attığı bir bölgede şanlı ordumuzun biricik Mehmetçikleri şehit düşmüştür. 27 Şubat günü İdlib’te 34 kahraman askerimiz şehit edilmiştir, 19.03.2020 tarihinde yine 2 askerimizin şehit düştüğü haberini derin bir üzüntü ile öğrendik. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa dileklerimizi iletiyoruz.

34 Kahraman askerimizin şehit edilmesinin ardından TBMM’de grubu bulunan beş partiden dördü ortak bir bildiri yayınlamışlardır. Bu bildirinin altında partimiz CHP’nin de imzası vardır. Bizler de Cumhuriyet Halk Partisi Gökçeada İlçe Yönetimi olarak elbette partimiz Genel Merkezi ile aynı fikirdeyiz. Millet İttifakı ortaklığıyla Gökçeada Belediyesinde partimizi temsil eden Belediye Meclis Üyesi olarak seçilmiş arkadaşlarımız da Devletimize ve Ordumuza sahip çıkmak anlayışıyla bu ortak bildiriyi imzalamışlardır.

CHP; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucu partisidir, tüm kurum ve kurallarını yerleştiren, içselleştiren bir partidir. Ulu Önder Mustafa Kemal’in önderliğinde sayısız devrimleri gerçekleştirmiş ve bunların yaşaması için mücadele vermiş bir partidir. Hatta Dünya’da 2 devlet kuran tek partidir (diğeri de KKTC’dir).

Devlet bizim gözümüzde üstüne titrenmesi gereken ve sonsuza kadar yaşatılması zorunlu olan çatımızdır. Devletin kurum ve kurallarını tarumar eden her anlayış ve uygulamayla mücadele etmek elbette bizlerin asli görevlerindendir. Bizler siyasi mücadelemizi günübirlik, kişisel nefretlerimizle ve intikam duygusuyla yürütmüyoruz. Devlet bizim devletimiz ve sonuna kadar sahip çıkacağız. Ordumuz da Genel Başkanımızın dediği gibi Meclis’in ordusudur. Ulusumuzun bağımsızlığı yolunda tüm emperyal güçlere karşı Kurtuluş Mücadelesi veren şanlı ordumuzdur. Tek bir Mehmet’in zarar görmesini istemiyoruz.

Yine Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nun belirttiği gibi “Mehmetçiğime tek bir mermi sıkan benim düşmanımdır.” anlayışı ile hareket ediyoruz.

Mevcut iktidarın yanlış politikaları neticesinde Ortadoğu ve Suriye’de ülkemiz belirsiz bir geleceğe terk edilmiştir. Partimiz de bizler de her platformda bu yanlışları çekinmeden anlatıyoruz. Demokrasinin ve güçlendirilmiş parlamenter sistemin ülkemizde hayat bulması için oluşturulan Millet İttifakı; Ulusumuz açısından çok önemli bir görev üstlenmiş ve bu birliktelik giderek büyüyerek “Demokrasi İttifakına“ dönüşmüştür. Son yerel seçimlerde de halkımızın umudu olduğunu göstermiştir. Her vatanseverin yapması gereken; bu güç birliğini korumak, büyütmek ve zaafa uğratmamaktır. Aksi davranışlar iktidarın değirmenine su taşıyacaktır.

Bizler de 31 Mart yerel seçimlerinde ittifakın güçlü olması ve seçimi kazanması adına CHP tabanındaki geniş Halk kitlesi ile birlikte, Parti Genel Merkezimizin aldığı karar doğrultusunda sahada etkin olarak görev aldık ve Gökçeada’da İyi Parti Adayını destekledik. Tüm bunları yaparken “ben yoksam anlaşma yok” demedik. “Bu ittifak kazanmasın da kim kazanırsa kazansın” yanlışına düşmedik. Tüm Gökçeadalıların şahit olduğu üzere partili görünüp de ittifakın dışındaki adaylara sahada çalışıp oy istemedik. Seçim büyük bir oy farkı ve başarı ile alındıktan sonra da aksine davranışlar sergileyip, insanların aklıyla alay eder gibi “seçim bizlerin büyük bir desteği ve çalışması ile kazandırılmıştır” deme kurnazlığında bulunmadık. Sahada Genel Merkezimizin almış olduğu karara uyarak, gerçek CHP’lilerin özverili çalışmaları ile kazanılan başarıya katkıda bulunduk. Yerelde ittifakın bozulması için yapılan çirkinliklerin aksine ittifaka ve adayımıza güç verdik.

Baskıcı tek adam yönetiminin ülkemize dayattığı tüm hukuksuzluklara karşı Ülke genelinde ve Gökçeada yerelinde yeniden kurtuluş mücadelesi veren demokrasi güçlerinin başarılı olması gerekmektedir. Kişisel hırs ve nefretlerle bu birlikteliğin zedelenmeye çalışılması kabul edilemez. Bu durum bizlerin de devamlı karşısında olduğumuz, eleştirdiğimiz mevcut iktidarın işine yarar.

CHP Gökçeada İlçe Teşkilatı olarak Olağan Genel Kurulumuz öncesinde ve sonrasında bir önceki yönetime ve sosyal medya beyefendilerine hiç kulak asmadık. Bizlerin partimizi ve parti politikalarımızı değerlendirdiğimiz alan, parti içi kurullarımızdır. Fütursuzca saldıran ve hedef gösteren klavye beyefendilerinin, ulu orta partimize zarar verdikleri ve başka değirmenlere su taşıdıkları ortadadır.

Önceki dönem ilçe başkanımız, parti üyemiz Memet Güneşhan sosyal medya hesabında dur durak bilmeden bir takım paylaşımlar yapmakta ve bu paylaşımlar partimize zarar vermektedir.

Cumhuriyet Halk Partisi Grubunun ordumuza destek maksadıyla mecliste imzalamış olduğu ortak bildiriyi ve Gökçeada Belediyesi Meclisinde imza altına alınan Belediye Meclis üyelerimizin de altında imzası bulunan ortak bildiriyi ve 18 Mart Deniz Zaferinin 105. yılı sebebiyle yapılmış olan törenden sonra, protokolde çelenk koyulmaması ile ilgili kendisine ait sosyal medya hesabından şu ifadeleri paylaşmıştır.

‘’Bahar Kalkanı harekatında, devletimizin ve şanlı ordumuzun yanında olduğumuzu aziz milletimize ve Dünya kamuoyuna bir kez daha bildiririz ’’, ‘’Bu bildiriye CHP Meclis üyeleri de imza atmış’’, ‘’Cumhuriyet Halk Partisinin bu konuda ki görüşü, imzalanan bildiride ki ifadelerle örtüşüyor mu? Yoksa partinin ve parti kadrolarının görüşü bir tarafa itilerek teslimiyetçi edilgen bir çizgi ile eyyamcılığa devam mı ediliyor’’ şeklinde ifadeler kullanmak suretiyle sanki Cumhuriyet Halk Partisinin ve Belediye Meclis üyelerimizin bir başka milletin ordusuna destek vermişcesine, partimiz fikirlerine aykırı yanlış bir bildiriye imza atılmışçasına paylaşımda bulunmuştur. Eleştirmiş olmak için eleştiri yaptığını, gündemde kalma maksadı güttüğünü anlayabiliyoruz. Fakat partimiz grubunun mecliste imzalamış olduğu bildiriyi dahi yanlış değerlendirmiş bir kişinin ilçe yönetimimizi eyyamcılıkla suçlayıcı paylaşımlarına sessiz kalmamızın sebebi bu parti üyemizin Olağan İlçe Kongremizde seçimi beklediğinin aksine büyük bir farkla kaybetmiş olmasına ve üzüntüsüne bağlıyorduk fakat 18 Mart Deniz Zaferinin 105. yılı sebebiyle yapılmış olan törenden sonra yapmış olduğu sosyal medya paylaşımında’’ 8 yıldan beri her zaman çelenk sunmayı atlamamıştık, aynı hassasiyetin gösterilmemesinin ağırlını yaşadık’’şeklinde partimize ve yönetimimize zarar vermek maksadıyla yine samimi bulmadığımız kendince bir eleştiri getirmişse de; protokol gereği Siyasi Partiler çelenk koymamaktadır. Ayrıca İlçe Başkanımıza çelengin neden konulmadığıyla ilgili kendisinin sorusu üzerine aydınlatılmasına rağmen yine eleştirmiş olmak için, partimize ve yönetimimize zarar vereceğini düşünerek samimi bulmadığımız bu konuyu da sosyal medya hesabına taşımıştır.

Parti içi sorunların dillendirileceği platformlar parti içi danışma kurulu toplantılarımızdır. Dolayısıyla üyelerimiz ve yönetim kurulu üyelerimiz parti etiği, parti sorumluluğu ve parti ahlakını gözeterek sosyal medyada hiçbir tartışma ve münakaşaya girmemelidir.

Tüm bu yayın ve söylemler partimiz Disiplin Yönetmeliği 15. Madde gereği parti suçu olarak değerlendirilmiş olmakla, ilgili üyemizin ve diğer tüm üyelerimizin bu tutum ve davranışları devam ettirmesi halinde, haklarında gerekli disiplin soruşturmasının başlatılacağını, Gökçeada Kamuoyuna bu vesile ile saygıyla duyuruyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi

Gökçeada İlçe Yönetimi”

Pandemi ilan edilen Koronavirüs nedeni ile yapılması planlanan kurultayın bile iptal edildiği bir dönemde Gökçeada CHP tarafından çözülmesi gereken bu sorunların bir an önce halledilmesi ve sonuçlarının adamıza hayırlı olması dileğiyle TARAFLARI ULUSAL SORUNUMUZLA İLGİLİ BİRLİKTE HAREKET ETMEYE DAVET EDİYORUZ.

Total Page Visits: 629 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: