EğitimGüncel

GÖKÇEADA ÇOCUK MECLİSİ GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

Gökçeada Çocuk Meclisi ikinci genel kurulunu gerçekleştirerek 2020 yılında görev yapacak başkan, yönetim kurulu ve komisyon üyelerini seçti.

Gökçeada’da bulunan tüm okullardan seçilerek gelen “Gökçeada Çocuk Meclisi”nin genel kurul üyeleri saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan genel kurul toplantısı heyecanlı anlara sahne oldu.

Gökçeada Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü organizasyonu ile gerçekleşen genel kurulda Gökçeada Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet AYDIN bir konuşma yaptı.

45 kişilik asil genel kurul üyesinin 24’ünün aday olduğu seçimlerde yönetim kurulunun asil ve yedek üyeleri belirlendi.

Yapılan seçim sonuçlarına göre 9 oy alan Ali Tuna YILDIZ başkan seçilirken, Elif Duru AKGÖÇMEN 6 oy ile 1. Başkanvekili seçildi. 5 oy alan 3 aday da (Sude GÜVERCİN, Kaan DENİZ ve Elif Münevver AKPOLAT) Yönetim Kurulunda yerini aldı.

Yönetim Kurulunun kalan 2 üyesi için 4 oy alan 3 aday arasında çekilen kurada Dilruba TURAN ve Derin KAYA Yönetim Kuruluna girerken Ömer Poyraz ÇETİNSOY yedek üyelerde ilk sıraya yerleşti.

Seçilen Yönetim Kurulunu ilk olarak Gökçeada Belediye Başkanvekili Hikmet İnciser ÇELİK ve Başkan Yardımcısı Ahmet AYDIN tebrik ederek başarı diledi.

Kalan yedek üyelikler için 3 oy alan 4 aday (Baran SARIBULAK, Eymen KELEŞ, Ayşe ERTOP ve Emine Nur AKGÜN) ve 2 oy alan 5 adaydan (Elfin Rüya BEKÇİ, Zeynep ENGİN, Ahmet Semih UYSAL, Ahmet Ali YÜKSEL ve Meyra Ada GÜNEL) kura ile belirlenecek 2 tanesi yer alacak.

Yönetim Kurulu seçiminden sonra komisyon üyeleri belirlendi.

Çocuklarımızın kendi sorunları ile ilgili karar alabilecekleri, görüş bildirecekleri ve çözüm önerecekleri bir yapının oluşumunda ve işlemesinde mesai ve emek harcayan Gökçeada Belediyesi ve diğer bileşenlere destek olarak çocuklarımızın geleceğine katkı sunmak hepimizin asli görevlerinden birisi.

ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNE KATKI SUNAN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜR..

110650cookie-checkGÖKÇEADA ÇOCUK MECLİSİ GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ
Total Page Visits: 1123 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir