GÖKÇEADA CHP DELEGE SEÇİMİNDE İLK GÜN

Gökçeada CHP devam eden kongre süreci kapsamında delege seçimlerine başladı. 2 başkan adayının listelerinin yarıştığı seçimlerde ilk gün 3 mahallede toplam 21 delege belli oldu.

Gökçeada CHP’de çarşamba gününe kadar sürecek delege seçimleri bu gün başladı. Toplam 50 delegenin seçileceği süreçte bu gün 3 mahallenin delege seçimleri yapıldı ve 21 delegenin isimleri belirlendi.

Delegelerin belirlenmesi için 2 başkan adayının blok listelerinin karşı karşıya geldiği seçimlerin ilk günü başa baş geçti.

Katılımın çok yüksek olduğu (%80) ilk gün sonuçlar da başa baş çıktı. Mevcut başkan Mehmet GÜNEŞHAN’ın beyaz liste ve başkan adayı İsmail ÖZTÜRK’ün mavi liste ile yarıştığı seçimler blok liste yöntemi ile yapıldı.

Bu gün delege seçimleri yapılan 3 mahalle sonuçları şu şekilde

MAHALLEÜYE SAYISIDELEGE SAYISIKAZANAN LİSTE
FATİH2710BEYAZ
YENİMAHALLE496MAVİ
KUZU LİMANI245MAVİ

Sonuçlardan görülebileceği gibi ilk gün yarışta belirsizlik hakim. Sonuçların daha ilginci bu gün oy kullanan 80 üyenin 2 aday arasında 40-49 dağılmış olması.

Mahalle bazlı seçim sonuçlarına bakarsak

MAHALLEKULLANILAN OYBEYAZ LİSTEMAVİ LİSTE
FATİH19118
YENİMAHALLE452223
KUZU LİMANI1679
TOPLAM804040

2 adayın birlikte bolca görüntü verdiği ilk günde katılımın da çok yüksek olması Gökçeadalı CHP’lilerin partilerine sahip çıkmaları olarak yorumlandı sohbetlerde.

Yarın yapılacak 2 mahallenin delege seçimleri ile 14 delege daha belirlenecek. Geriye kalan 15 delegede 9 köyden seçilerek 50 delegenin seçimi tamamlanacak.

Cumhuriyet mahallesinin delege sayısının yüksek olması (10 delege) ve yarın yapılacak olması tüm partilileri meraklandırıyor. Bu gün görüştüğümüz tüm partililerin ortak görüşü ve memnuniyeti katılımın çok yüksek olması. Partililer katılım yüksek ise partide kırgınlıklar ve küskünlükler sona erer düşüncesinde. Bizce de haksız değiller.

Delege seçimlerinin devamını gazetemizden yayınlamaya devam edeceğiz.

ORTAYA ÇIKAN VE ÇIKACAK SONUÇLARIN GÖKÇEADA’YA HAYIRLI OLMASI DİLEĞİYLE..

Total Page Visits: 381 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: