Güncel

GÖKÇEADA DEVLET HASTANESİ AÇILIŞINA YOĞUN İLGİ

Geçtiğimiz günlerde hizmete başlayan ama resmi açılış töreni gerçekleşmemiş Gökçeada Devlet Hastanesi yeni binası ve lojmanların açılış töreni Çanakkale Valisi İlhami AKTAŞ, Çanakkale AK Parti Milletvekilleri (Bülent TURAN ve Jülide İSKENDEROĞLU) ve çok sayıda bürokratın katılımıyla gerçekleşti.

Açılış için ilçemize gelen İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Gökhan BAŞTÜRK ile birlikte Kamu Hastaneleri İl Başkanı Opr. Dr. Gürkan ÇOBAN ve Sağlık Hizmetleri İl Başkanı Hayriye ÜNAL’ın hazır bulundukları açılış töreni protokolün yerini almasıyla başladı.

Çanakkale Valisi İlhami AKTAŞ ile birlikte protokolde yerini alan Çanakkale AK Parti Milletvekillerinin (Bülent TURAN ve Jülide İSKENDEROĞLU) yanı sıra açılışa katılan konuk bürokratlardan bazılarının isimleri (yoğun katılım nedeniyle ismini yazamadığımız bürokratlardan anlayış bekliyoruz) şu şekilde.

SGK Çanakkale İl Müdürü Hilmi ERCAN, Çanakkale Tarım İl Müdürü Erdem KARADAĞ, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat YILMAZ, Çanakkale Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir ÇELENK, Çanakkale TKDK İl Koordinatörü Hasan İSKENDER, Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Nejat ÖNDER, Çanakkale Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer DAĞLAR, GESTAŞ Genel Müdür Yardımcısı başta olmak üzere gözümüze çarpan katılımcılar.

Konuk katılımcıların yanı sıra adamızdan da başta Gökçeada Kaymakamı Dr. Serhat DOĞAN ve Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN olmak üzere çok sayıda kurum amiri, STK temsilcileri ve Gökçeadalılar törende yerini aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan açılış töreninde kürsüye ilk olarak Çanakkale İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Gökhan BAŞTÜRK çıkarak konuşmasını gerçekleştirdi.

İl Sağlık Müdürümüzden sonra kürsüye çıkan Çanakkale AK Parti Milletvekilleri Jülide İSKENDEROĞLU ve Bülent TURAN konuşmalarını gerçekleştirdi.

AK Parti Grup Başkanvekili olması nedeniyle Bülent TURAN’ın konuşması katılımcı Gökçeadalılar tarafından ilgiyle izlendi. Bu ilginin bir nedeni de Bülent TURAN’ın uzun zamandır adamıza gelmemesiydi. Bülent TURAN konuşmasına bu konuya açıklık getirerek başladı. Daha önce 46 km lik sıcak asfalt çalışması tamamlanmadan adaya gelmeyeceğini ifade ettiğini belirten Bülent TURAN, “46 km lik sıcak asfalt çalışması tamamlandı ve ben verdiğim sözü tutarak adaya geldim” sözlerini katılımcılara gösterdiği Gökçeada haritası (tamamlanmış yol çalışmalarını gösteren harita) belgelendirdi. Yapılan yeni yoldan Uğurlu’ya kadar yolculuk yaptığını ve çok keyif aldığını belirten Bülent TURAN “devamı gelecek olan bu hizmetimiz Gökçeada’ya ve Gökçeadalılara hayırlı olsun” diyerek merakla beklenen diğer konulara geçti.

Adamızda çözüm bekleyen çok sayıda sorun olması nedeniyle konuşmanın devamı da ilgiyle izlendi. Gökçeadalılar sorunların çözümü ile ilgili Bülent TURAN’ın ağzından bir müjde bekliyordu. Beklenen müjdelerden biri de Kurban Bayramı öncesi yaşanan hayvan çıkışı ile ilgili yaşanan sorunun çözümü ile ilgili son durumun ne olduğuydu. Bülent TURAN bu konuda müjdeyi tarım ve Orman Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından Çanakkale Valiliğine gönderdiği yazıyı paylaşarak verdi. Aşağıda fotoğraf olarak paylaştığımız yazının hayvancılarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.

Konuşmalar tamamlandıktan sonra protokol yerini alarak kurdeleyi kesti ve Gökçeada Devlet Hastanesi ve lojman binalarının resmi açılışı gerçekleşti.

Tören sonrası sabahtan başlanan ziyaretlere (bazı kurumlar, STK’lar ve esnaf ziyaretleri) Çanakkale Valisi İlhami AKTAŞ ile birlikte devam eden AK Parti Milletvekillerini Gökçeadalılar AK Parti İlçe binası önünde beklemeye başladılar.

Uzun zamandır Bülent TURAN ile yüz yüze görüşme olanağı bulamayan Gökçeadalılar özel ya da adamızı ilgilendiren sorunlar ile ilgili sorunlarını ilk ağızdan kendisine iletmek için açılışın yapıldığı tören alanını aratmayacak bir kalabalık oluşturmuştu.

Bazı Gökçeadalılar özel sorunlarına çözüm ararken, bir kısmı da başta derslik olmadığı gerekçesi ile (yeterli derslik olduğu aşikârken) adamızdan Gelibolu’ya taşınan (Gökçeadalılar devamı gelecek kaygısında) üniversitenin 2 bölümü başta olmak üzere Gökçeada’nın elzem sorunlarını anlattı milletvekillerine.

Görüşmeler yapıldı, notlar alındı ve gelecek güzel haberler beklenmeye başlandı. TEMENNİMİZ ADAMIZIN SORUNLARININ SİYASETE ALET EDİLMEDEN ÇÖZÜME KAVUŞMASI. AÇILIŞI YAPILAN HASTANEMİZİN YENİ BİNASI VE BİZCE YETERLİ OLMASA DA SAĞLIKÇILARIMIZA TAHSİS EDİLEN LOJMAN BİNASININ GÖKÇEADA’YA HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ.

Total Page Visits: 1218 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir