Güncel

GÖKÇEADA DEVLET HASTANESİNDE GÖREV DEĞİŞİMİ

Gökçeada Devlet Hastanesinde bugün yapılan sade bir tören ile Uzm. Dr. Özlem ÇIRPAN başhekimlik görevini Genel Cerrah Uzmanı Yusuf ÖZÇELİKÖRS’e devretti.

2012 yılı Ocak ayında ilçemizde göreve başlayan Uzm. Dr. Özlem ÇIRPAN, 2015 yılı Ocak ayından bu yana da Başhekimlik görevini sürdürmekteydi. 2019 yılı Ocak ayından bu yana İlçe Sağlık Müdürlüğü görevini de üstlenen Uzm Dr. Özlem ÇIRPAN her 2 görevini de devrederek hastanemizde doktor olarak çalışmaya devam edecek.

Devir teslim töreninden birkaç dakika önce makamında çalışırken yakaladığımız Özlem Hanım ile yaptığımız kısa sohbette kendisine sorduk. Gökçeada sevgisini bildiğimiz Özlem ÇIRPAN’a sorumuz şu oldu. Adamızda kalmaya devam etmenize rağmen neden görevlerinizi devrediyorsunuz. Bu karar kendi tercihiniz mi yoksa idari bir karar mı? Kararın kendi tercihi olduğunu belirten Özlem Hanım “bildiğiniz gibi bu görevler 3 yıllık sözleşmeler ile belirlenir. Ben çocuğumun eğitimi için Gökçeada’da 3 yıl daha kalamayacağım. Alacağım bir görevin süresini doldurmadan bırakmayı etik bulmadığım için yeni sözleşme imzalamadım. Gökçeada’da kalacağım süre içinde de Gökçeadalılar için hizmet vermeye devam edeceğim” diyerek görevi neden devrettiğini açıkladı.

2019 yılından bu yana sürdürdüğü İlçe Sağlık Müdürlüğünü de Taylan ÇAKIR’a devreden Özlem Hanım bayram tatilini oğluyla birlikte geçirip güç toplayarak bayram sonrası poliklinik yaparak Gökçeadalılara hizmet vermeye devam edecek.

Yeni dönemde Başhekimlik görevini devralan Genel Cerrahi Uzmanı Yusuf ÖZÇELİKÖRS 10.02.2021 tarihinde adamızda görev yapmaya başladı. 1963 yılında Eskişehir’de doğan ÖZÇELİKÖRS, 1986 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra 1992 yılında da Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden uzmanlığını aldı. Uzmanlığı aldıktan sonra Eskişehir Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yapan Yusuf Bey 10.02.2021 tarihinden itibaren de Gökçeada Devlet Hastanemizde görev yapmaya başladı.

İdari Mali Hizmetler Müdürü olarak görevine devam eden Ayşe YILDIRIM ile birlikte hastanemizde görev yapan doktorlarımızın katıldığı sade bir tören ile yapılan görev teslim etkinliğinde masaya getirilen pastayı Özlem Hanım ve Yusuf Bey birlikte kesti.

Devir teslim sonrası başhekimlik makamına oturan Yusuf ÖZÇELİKÖRS, Gökçeada Devlet Hastanesinde yeni dönemi başlatmış oldu. Yeni dönem için görev alan Başhekim Yusuf ÖZÇELİKÖRS başta olmak üzere İlçe Sağlık Müdürü Taylan ÇAKIR ve görevine devam eden İdari Mali Hizmetler Müdürü Ayşe YILDIRIM’a görevlerinde BAŞARILAR DİLİYORUZ.

Total Page Visits: 837 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir