Güncel

GÖKÇEADA EKK YÖNETİMİNE ESNAFLARDAN 4 YILLIK VİZE

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan tüzük değişikliği nedeniyle ülkemizdeki tüm Esnaf Kredi Kooperatiflerinde (EKK) zorunlu hale gelen kongresini Gökçeada EKK bugün gerçekleştirdi.

Yapılan tüzük değişikliğine göre tüm EKK’lar 2 yılda bir mali kongrelerini, 4 yılda bir de seçimli kongrelerini yapmak durumunda. Olağanüstü bir durum olmazsa bugün seçilen yönetim 2025 yılında mali kongresini yaparak 2027 yılına kadar görev yapacak ve 2027 yılında yeniden seçimli kongresini yapacak.

Ticaret Bakanlığının bu tasarrufunu yerine getirmek için bugün gerçekleştirilen kongreye Gökçeadalı esnaflar tek aday ile giderek (Gülşah Fikriye ERDEM başkanlığında görev yapan mevcut yönetim) 2027 yılına kadar görev yapacak yönetimini oluşturdu.

GAAL Spor Salonunda yapılan kongreye Gökçeadalı esnaflar erken saatlerde gelmeye başlayarak salonda yerlerini aldılar.

Bakanlık yetkililerinin (Kasım GÜNEŞ ve Ferit BÜYÜKGÜZEL) ve ada dışından kongreye katılacak konukların da  (Çanakkale Bölge Birliği Başkanı İbrahim EJDER, Gelibolu EKK Başkanı Osman SELVİ, Karabiga EKK Başkanı Engin ELBİR, Eceabat EKK Başkanı İsmail KARA, Bölge Müdürü Mustafa TÜRKYILMAZ ve Bölge Birlik Personeli PınarBeste SÜZGÜN) yerlerini almasıyla kongre başladı.

Gökçeada EKK Başkanı Gülşah Fikriye ERDEM’in katılımcılara teşekkürü ve divan için verdiği önergenin oylanması ile başlayan kongrede önerilen divan üyeleri yerlerini alarak gündeme geçti.

Divan Çanakkale Bölge Birliği Başkanı İbrahim EJDER başkanlığında Gelibolu EKK Başkanı Osman SELVİ ve bakanlık yetkilileri Kasım GÜNEŞ ile Ferit BÜYÜKGÜZEL şeklinde oluştu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile diğer gündem maddelerine geçildi.

Faaliyet ve denetim raporlarının okunup oylanması ve oybirliği içinde kabul edilmesi sonrası sıra yeni yönetimin seçilmesine geldi.

Tek aday olması nedeniyle oylamalar işari oy ile yapılarak 2027 yılına kadar görev yapacak yönetim oybirliği ile seçildi.

Soğuk havaya rağmen sıcak bir ortamda gerçekleşen kongre ile Gökçeadalı esnaflar tarafından görevlendirilen yönetimi TEBRİK EDİYOR ve çalışmalarında BAŞARILAR DİLİYORUZ…

Total Page Visits: 860 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: