Güncel

GÖKÇEADA EKOSİSTEM YAKLAŞIMLI BALIKÇILIK ÇALIŞTAYI-3

“Gökçeada Ekosistem Yaklaşımlı Balıkçılık Yönetimi Projesi”nin 3, paydaş toplantısı bugün başladı.

Hava muhalefeti nedeniyle bir gün önceden adamıza gelmesi planlanan konuk katılımcıların bugün sabah gelebilmeleri nedeniyle saat 11:00 de başlayan toplantı (2 saat gecikmeli) Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesinden Vahdet ÜNAL Hocanın, açılış konuşmalarını yapmaları için konuşmacıları takdimiyle başladı.

Sırası ile Nuri YILMAZ (Gökçeada Su Ürünleri Koop. Başkanı), Mustafa GÜNAYDIN (İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli Su Ürünleri Mühendisi) ve Ünal ÇETİN (Gökçeada Belediye Başkanı) konuşmalarını yaparak toplantının açılışını gerçekleştirdi.

Açılışın ardından E. Mümtaz TIRAŞIN (Dokuz Eylül Üni. Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü) moderatör olarak kürsüye geldi ve paydaşlar düşüncelerini ve deneyimlerini aktarmaya başladı.

Toplantının sürekliliğini sağlamak için verilen küçük aralar (kahve molaları) dışında paydaşlar akşam saat 18:30 a kadar Gökçeada Balıkçılığının sorunları ve çözüm önerilerini konuştular. Paydaşların sorun ve çözüm önerilerini tartışmaları salon ile sınırlı kalmadı. Verilen küçük aralarda yapılan sohbetlerde konunun dışına çıkamadı.

Toplantının ilk günü sona ererken Vahdet ÜNAL (Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi), E. Mümtaz TIRAŞIN (Dokuz Eylül Üni. Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü) ve Can GÖRGÜN’e (SS Akyaka Su Ürünleri Koop. Başkanı) sorduğumuz soruları ve yanıtları videomuzda izleyebilirsiniz. İYİ İZLEMELER..

24 yıllık başkanlığı sürecinde 20 yılını harcayarak bir başarıya imza atan SS Akyaka Su Ürünleri Koop. Başkanı Can GÖRGÜN’ün altını çizdiği “BİLİM ve EMEK olmadan başarı gelmez” sözü umarız ki Gökçeada’da da dikkate alınır ve başlatılan bu proje adamıza ve adamızda balıkçılık yapanlara başarıyı getirir. BİRLİKTE HAREKET EDİLİRSE BAŞARI KAÇINILMAZ OLUR.

Total Page Visits: 592 - Today Page Visits: 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir