GÖKÇEADA ESNAFLARI MUSTAFA ERDEM İLE DEVAM DEDİ

Son günlerde Gökçeada gündeminin tartışmasız en başında gelen, tüm sohbetlerin dönüp dolaşıp geldiği konu olan Gökçeada Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimleri bugün yapıldı.

Farklı söylem ve gerekçelerle ortaya çıkan adaylar, adayları bir araya getirme çalışmaları, yapılan toplantılar, çekilen veya birleşen adaylar ve 3 aday ile gidilen seçim sonucu geçerli oyların yüzde 65 ini alan Mustafa ERDEM ve yönetimi devam diyen Gökçeada esnafları. SEÇİLEN YÖNETİMİ KUTLUYOR VE GÖKÇEADA’YA HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ.

Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal ÖZCAN başta olmak üzere Çanakkale’nin tüm ilçelerinden esnaf temsilcilerinin konuk olarak katıldığı genel kurul güzel bir havada gerçekleşti ve katılım yoğun oldu.

Bir gün önceden adamıza gelen konuklar erken saatte genel kurulun yapılacağı “Değirmen Kafe”ye geldiler.

Başkan adayları da (Mustafa ERDEM, Nevzat ALAYLI ve Barbaros DERELİ) ekipleri ile birlikte erken saatte gelerek esnafları karşıladılar.

Genel kurulun yapılabilmesi için gerekli olan çoğunluğun sağlanması üzerine genel kurul başladı ve gündem maddelerine geçildi. Açılışın ardından yapılan divan seçimi yapıldı ve divan başkanlığına Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal ÖZCAN seçildi. 5 kişilik divan üyeleri şu şekilde oluştu.

Divan seçiminden sonra yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı ile gündm maddelerine devam edildi.

Faaliyet ve denetim raporlarının okunması ve ibrası ardından görev yapan yönetimin ibrası da gerçekleşti. Zamanı değerlendirmek için seçim maddesine geçilirken bir yandan da adaylar konuşmalarını yapmak üzere kürsüye geldiler.

Adaylar konuşmalarını kısa tutarak oy kullanmak için bekleyen esnafların kuyruğa girmesini engellemediler. Saat 13:00 gibi oluşan oy kullanma kuyruğu saat 16:30 a kadar aralıksız devam etti.

15 dakika kadar rahatlayan oy verme kuyruğu ada dışından oy kullanmak için 15:00 gemisi ile adaya gelen esnafların yetişme telaşları ile son dakikalarda tekrar hareketlendi.

Saat 17:00 de sandık kapandı ve sayıma geçildi. Oy sayımını Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal ÖZCAN ve 3 aday yan yana oturarak izledi.

Oy sayımı bitmeden kazanan aday belli olunca ada dışından gelen konuklar 18:00 gemisine yetişebilmek için salondan ayrıldılar. TÜM KONUKLARA HOŞGELDİNİZ VE GÜLE GÜLE DİYORUZ.

Oy sayımının bitmesi ile kesinleşen sonuçlar şu şekilde oluştu. Kullanılan Oy- 491, Geçersiz Oy-8, Geçerli Oy-483, Mustafa ERDEM-314, Nevzat ALAYLI-114 ve Barbaros DERELİ-55.

Kesinleşen bu sonuçla Gökçeada Esnafları Mustafa ERDEM ve ekibine yeniden görev vererek devam dedi. Bu sonuçların TÜM GÖKÇEADA ESNAFLARINA VE GÖKÇEADA’YA HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ.

Total Page Visits: 121 - Today Page Visits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: